Paylaş

Trabzonajans.com yazarı, Trabzonspor’un eski medya sorumlusu Altuğ Atalay, sert bir uyarı yazısı kaleme aldı:

 

Trabzonspor batıyor beyler

Sözümüz çoluğunun çocuğunun rızkından kesip bütün iyiniyetiyle takımın peşinden koşan taraftara değil… Bu kulübün gelmişini, geçmişini bildiğini iddia edip bugünkü sorumsuzluğa yol açıp, çanak tutanlara..

Şimdi kulübü 4 yıl önce cühelaya teslim eden ve bunda yıllar itibariyle ısrar eden ekabirlerimize 3 rakam sunalım… Çözüm istemiyoruz; vicdanları ses versin yeter… Trabzonspor’un 31 Ağustos tarihi itibariyle açıklanan resmi bilançosunda; dernek – şirket saçmalığına girmeden; tablo şu: Kısa vadeli yükümlülükler: 421 milyon 908 bin 481 TL. Uzun vadeli yükümlülükler: 478 milyon 780 bin 400 TL. Özkaynak olarak ayrılan miktar: 140 Milyon 510 bin 655 TL. Yükümlülük ve özkaynaklar toplamı: 1 milyar 41 milyon 199 bin 536 TL. (eski hesapla katrliyon) Bu rakamlara transferin son günü alınan Sosa – Volkan – Hubocan dahil değil…

*        *        *

Hani herşeyi onlar bilir; kimseyi beğenmezler ya… İşte desteklediklerinin, itelediklerin, arkalarına gizlendiklerin kulübü getirdiği yer burası.. Buna rağmen ikisi üçü hariç bir çift laf, bir toparlanma gayreti, konuyla ilgili tek hasbıhal görebiliyor musunuz?

Boşuna uğraşmayın göremezsiniz… Bu kulüp herkesin gözünün içine baka baka, yüreği yaşlı bir şekilde yok olup gidiyor; koca ahalinin gıkı çıkmıyor…

Anlaşılmayan şu; bunlar daha iyi günler… Allah beterini de gösterecek!.. Bu kadar duyarsız, umarsız, kayıtsız bir toplumun bu sondan kaçması mümkün değil… Boşuna mı yazıyor Rad 13/11’de “Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onları bozmaz.” diye..

*        *        *

Muharrem Usta, Doha’daki kahvaltıda o kadar rahat  anlatıyor ki durumu: “Biz seçileli iki yıl oldu. Her yıl 120 milyon lira faiz ve kur yükü geldi. Böyle olunca da borç ne yazık ki 600 milyondan 850-900 milyon liraya yükseldi“..

Alın size hesap; bu kadar basit.. Ne konuşuyorsunuz?.. Peki; “hal böyleyken sen ne yaptın?” diye soran var mı? Yok tabii ki.. O ortamda olabilir mi?

Peki kimler var Usta’yı dinleyenlerin arasında?.. Sevgili meslektaşlarımız, kulübün geçmişinde sahada önemli roller üstlenmiş efsane futbolculardan bazıları ve Trabzonspor’un T’sinden bihaber; eş – dost-akraba-politika  ilişkisinden bedava seyahati kazaya bırakmayan bir grup… (Eski başkan ve yönetici sıfatı taşıyanları tenzihle)

*        *        *

Son grubu geçtik… Hadi meslektaşlarımız da olanı yansıttılar… Ya efsane futbolcular? Onlar ne düşünüyorlar mesela kulübün başındaki kişinin anlattıkları karşısında? Hiç yürekleri sızlıyor mu? “Ne olacak” diye düşünüyorlar mı? Düşünüyorsalar ne cevap buluyorlar?…

Ya Doha’ya gidemeyen duayenler? Onların fikri var mı? Ellerini taşına altına koyacaklar mı? Hiç sanmıyoruz.. Zamanı gelince çoğu görevden kaçacak!..

Sonra ne mi olacak? Bu kulüp batacak beyler!… Siz böyle kös kös oturup izlerken yok olup gidecek!..

Demedi demeyin!…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here