FLY Kıbrıs Hava Yolları’nın (FLYKHY) tanıtımı, bu akşam, Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binasında yapıldı.

FLY Kıbrıs Hava Yolları’nın Airbus A 320 uçağı, 16 Nisan Perşembe günü 174 yolcusuyla İstanbul Havalimanı’ndan Ercan Havalimanı’na ilk tarifeli uçuşunu yapacak.

FLY Kıbrıs Hava Yolları başlangıçta, İstanbul’a karşılıklı 2 sefer, Ankara ve İzmir’e ise günde karşılıklı 1 sefer düzenleyecek.

FLY Kıbrıs Hava Yolları Yönetim Kurulu kurucu ortaklarından Rauf Denktaş, “Böylesi anlamlı ve çok özel bir günde birlikte olmamız bizleri çok mutlu etmiştir” diyerek sözlerine başladı.

2019 yılından beri çeşitli felaketler yaşayan ülkemizin ve insanlarımızın, geleceğe umutla bakabilmesi için iyi haberlere, güzel gelişmelere ihtiyacı olduğunu belirten Rauf Denktaş, “Pandemi ve etkilediği ekonomik krizler, orman yangınları, trafik kazaları derken; on binlerce soydaşımızın yanı sıra 49 KKTC vatandaşımızı da yitirdiğimiz; anavatanımızı vuran asrın deprem felaketi sonrasında hızla toparlanmamız, yaralarımızı birlikte sarmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

FLY KHY kurucularından Nusret Polat, “Bu gece burada büyük bir hayali gerçekleştirmiş olmanın verdiği heyecan ve mutluluğu” içinde olduklarını ifade ederek, “Öncelikle THY, ANADOLUJET ve PEGASUS Hava Yollarına uzun yıllardır başta bizlere ve adamıza vermiş olduğu destekler için teşekkürü borç biliriz. KKTC’de hızla büyüyen turizm sektörü için kendilerine olan ihtiyacımız önümüzdeki dönem her zamankinden daha da büyük olacaktır.” dedi.

YÜCEL: “UÇAĞIMIZA ‘MELEKLER TAKIMI’ ADINI KOYMAYA KARAR VERDİK”

FLYKHY kurucu ortaklarından Mehmet Dalman Yücel, FLY KIBRIS HAVA YOLLARI’nın iki yıldır üzerinde çalıştıkları bir proje olduğunu belirterek, 2020 yılında çalışmalara başladıklarını ve çalışmaları tamamlamak üzere iken dünyayı ve özellikle turizm sektörünü çok ciddi zarara uğratan pandemi süreci başladığını ve projenin hayata geçmesini ertelediğini aktardı.

 “Bu vesile ile; son yıllarda yaşadığımız tüm felaketlerde aramızdan ayrılanlara herkese Allahtan rahmet, sevenlerini kaybedenlere sabır diliyorum” diyen Yücel, “Bu anlamda, yaşanan deprem felaketinin ardından vefat edenlerin anısını yaşatmak için, şirket olarak uçağımıza ‘Melekler Takımı’ adını koymaya karar verdik” dedi.

SÜLEYMAN ARAT: 41 YILLIK MESLEK HAYATIMDA AĞLAYARAK YAZDIĞIM TEK HABERDİ

Adıyaman’da Isias Otel enkazında can veren KKTC’li sporcuların haberini yapan ve ”Melekler Takımı” manşetini atan Süleyman Arat ise sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı:

41 yıllık meslek hayatımda ağlayarak yazdığım tek haberdi Melekler Takımı…
Adıyaman’a şampiyon olmak için gelen 24 küçük voleybolcu çocuk, İsias Otel’de depreme yakalanmış hepsi maalesef ölmüştü. Teknik heyet ve öğretmenler dahil 35 can uçup gitmiş, yavru vatan KKTC yasa boğulmuştu.
O gün haber yapmak için Kıbrıs’dan enkazın başına koşan bir görevliyle konuşuyor bilgi alıyordum. Telefonu birden yıkıntılar arasından yavrusunu çıkartmaya uğraşan babaya verdi.
Kelimelerin boğazımda düğümlendiği anlardı.
Ne diyeceğimi, ne soracağımı bilemedim.
Karşılıklı ağlayarak konuştuk.
Baba, yavrusunun şampiyonluğuna tanık olmak, maçlarını izlemek için gelmişti Adıyaman’a.
Akşam neşe içinde takım yemeği yenmiş, şakalar yapılmış, şarkılar söylenmişti.
Baba uyurken yavrusunu kendi odasına almayı istemiş ama takım ruhu adına sporcular otelin ön bölüm odalarında, veliler farklı bir kata ve arka bölüme yerleştirilmişti.
Depremde bina ön bölüme yıkıldı 24’ü çocuk sporcu, teknik heyet, öğretmenler, sağlık ekibiyle tam 35 kişi öldü…
Kız ve erkek takımlarından hiç kurtulan olmadı.
Veliler ise sıyrık bile almadan çıktılar enkazdan…
Ne acı, ne kadar büyük bir acı…
Sayfamızda bu haber Melekler Takımı başlığıyla çıktı.
Muhabir başlık işine pek karışmaz bilirsiniz.
Genelde editör atar başlığı.
Ama o gün toplantımızda ağzımdan çıkıverdi ‘Melekler Takımı’ diye..
Öğrendim ki KKTC firması Fly KHY bir uçağına Melekler Takımı adını vermiş, gel de ağlama arkadaş…

Önceki İçerikEski FIFA hakemi Binali Kartal: Lale Orta’nın işini tam hakimiyetle yapamadığını duyuyoruz!
Sonraki İçerikVestel, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz