KOÇ SPOR FEST’TE 5 BİNİ AŞKIN ÜNİVERSİTELİ SPORCU ADANA’DA OLİMPİYAT RUHUNU YAŞATIYOR

Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in bahar etabının büyük finali Adana Çukurova Üniversitesi’nde düzenleniyor. Sahalara taşıdığı fair-playve dayanışma ruhu ile rotasındaki 7 şehre olimpiyat havası getiren Koç Spor Fest’in bahar etabı boyunca 26 bin sporcu 57 branşta mücadele ediyor. Koç Spor Fest’te bu yılki büyük finallere ev sahipliği yapan Adana Çukurova Üniversitesi’nde 5 bini aşkın üniversiteli sporcu 13 Mayıs’a kadar mücadele edecek.

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturduğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest, 13’üncü yılında bahar etabı büyük finalini gerçekleştiriyor. Adana’da düzenlenen büyük finallerde 5 bini aşkın sporcu yarışıyor. Atletizm, yüzme, jimnastik, masa tenisi, voleybol, hentbol, futbol, basketbol, dağ bisikleti ve spor tırmanışı alanlarında mücadele ettiği büyük finaller, 6-13 Mayıs tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılıyor.

2009 yılında Türkiye Üniversite Spor Oyunları’nın resmi sponsorluğunu üstlenen Koç Holding, bu yıl da Koç Spor Festile rotasındaki 7 ile olimpiyat ruhunu taşıdı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 26 bin üniversiteli sporcunun yarıştığıheyecanlı müsabakalara sahne olan Koç Spor Fest’in müzik ayağında bu yıl da Şebnem Ferah yer aldı. Yeni albümü “Parmak İzi”ni ilk defa Koç Spor Fest sahnesinde seslendirenŞebnem Ferah ile birlikte Doğukan Manço da DJ performansıyla Çukurova Üniversitesi öğrencilerine keyifli anlar yaşat.  Koç Spor Fest programına bu yıl eklenen seminerler dizisi “KSF Talks” kapsamında 7 Mayıs’ta SEK’in Katkılarıyla “Sağlıklı Atıştırmalıklar” konusunda İyi Yaşam ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, SEK Ürün Geliştirme ve Kalite Güvence Grup Yöneticisi Dr. Elif Belbez ve Çukurova Üniversitesi Mithat Özhan öğrencilerle bir araya geldi. 8 Mayıs’ta ise SETUR’un katkılarıyla düzenlenen “Eşitlik Sohbetleri”ne Metin Uca, Şebnem Bozoklu, Furkan Palalı ve Dilek Çelebi katıl.

Dostluk, mükemmellik, saygı ve fair-play gibi olimpik değerleri Koç Spor Fest ile üniversitelerde yaşatıyoruz”

13’üncü yılını Adana’daki Büyük Final yarışları ile tamamlayacak olan Koç Spor Fest’in, gençleri desteklemeye ve onları spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturmaya devam ettiğini vurgulayan Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel, “Dostluk, saygı, mükemmellik ve fair-play gibi pek çok evrensel değeri bünyesinde barındıran olimpiyat felsefesinin üniversitelerde gelişimine katkı sağlamak üzere bundan 13 yıl önce yola çıktık. Kararlılıkla sürdürdüğümüz ve her yıl kapsamını genişleterek devam ettiğimiz Koç Spor Fest üniversiteli gençleri odağına alan çok katmanlı bir platform haline geldi. Spor, müzik ve eğlencenin yanı sıra bu yıl ilk defa programa dâhil ettiğimiz KSF Talks ile dijital dönüşümden toplumsal cinsiyet eşitliğine ve yeni nesil mesleklere kadar birçokalandaki içeriği farklı tema ve konseptteki söyleşi, panel ve dijital uygulamalar aracılığı ile gençlerle buluşturuyoruz” dedi.

Okyar Tuncel: 5 bini aşkın üniversiteli sporcu 10 branşta mücadele edecek

Okyar Tuncel sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 105 festivalde sahada 4 milyon, sosyal medyada ise 12 milyondan fazla gence ulaştık. En önemlisi, 220 binden fazla sporcunun başarısına tanıklık ettik. Koç Spor Fest’in bu başarısının temelinde üniversitelerle kurduğumuz işbirliği var. Bu yıl yine büyük finallerde 5 bini aşkın üniversiteli sporcunun 10 branşta nefes kesen mücadelelerine tanık olacağız.

2018 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi
o Voleybol, Okçuluk Müsabakaları
19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
o Basketbol, Badminton Müsabakaları
24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi
o Salon Futbolu, Triatlon, Briç Müsabakaları
26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi
o Basketbol, Oryantiring, Frizbi Müsabakaları
30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi
o Hentbol Müsabakaları
3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi
o Voleybol Yükselme Grubu Maçları, Karate Müsabakaları
7-8-9 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi
o Yüzme, Atletizm, Jimnastik, Masa Tenisi, Voleybol, Hentbol, Futbol, Basketbol, Dağ Bisikleti, Spor Tırmanışı Şampiyonaları

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here