Londra’dan dönen Boks Milli Takım kafilesinde yer alan bir sporcu ile bir antrenörün corona virüsü testleri pozitif çıktı. 17 Mart’ta ülkeye dönen kafilenin karantinaya alınmadığı, form doldurup havalimanından ayrıldıktan sonra evlerinde kendilerine karantina uyguladıkları öğrenildi.

Yapılan testler sonrasında 19 kişilik kafileden bir sporcu ve bir antrenörün corona virüsü testleri pozitif çıktı.

Türkiye Boks Milli Takımı, 17 Mart Salı günü İngiltere’deki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları’nın durdurulmasının ardından, yurda döndü. İstanbul Havalimanı’na inen milli kafile doldurdukları form ile karantinaya alınmayıp evlerine gönderilmişti. Evlerinde kendilerinin karantina işlemi uygulayacaklarını dile getiren Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Özgeç, “Karantinaya alınmadık. Form var, formu dolduruyorsunuz çıkıyorsunuz. Herhangi bir şikayet var mı, öksürük var mı, ateş var mı diye soruluyor. Takımımızla sabah akşam beraberdik, hiçbirimizde öyle bir şey olmadı. Biz kendimizi iyi koruduk ve buraya geldik” şeklinde açıklama yapmıştı.
4 SPORCUDA DAHA YÜKSEK ATEŞ
Türkiye Boks Milli Takımı Baş Antrenörü Seyfullah Dumlupınar ile 75 Kg’da mücadele eden Fenerbahçe’nin milli sporcusu Serhat Güler, 3 gün önce yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvurdu. Seyfullah Dumlupınar Bayburt’ta, Serhat Güler’in ise İstanbul’da yaptırdıkları corona virüs testleri dün gece pozitif çıktı. Kafilede yer alan diğer isimlerin de corona virüsü testini yaptırdıkları ve 4 sporcuda daha yüksek ateş belirtisi olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here