Luys Magazin 2. yaş gününü, Wyndham Grand Levent Otel’de düzenlenen muhteşem bir geceyle kutladı. Kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı gecede Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Genel Vekili Aram Ateşyan da bir konuşma yaptı. Ateşyan, “Aram Kuran kardeşimiz magazin dergisi çıkaracağını söylediğinde ona ‘Kim kiminle beraber haberleri yapacaksan benden destek isteme’ dedim. Bu tarz bir dergi olmayacağına söz verdi, sözünü de tuttu. Dünyanın dört bir yanındaki cemaatimizi birbirinden haberdar eden, bağlayan ve yükselten bir dergi oldu.” dedi.
Ermeni cemaatinin önde gelen isimlerinin katıldığı gece, internet üzerinden canlı yayınlandı ve derginin satıldığı 4 kıtadan 27 ülkede izlendi.
Program sunucusu Vahe Kılıçarslan gibi Ermeni asıllı sanatçıların yanı sıra sanatçı Perran Kutman da gecede yer aldı. Kutman, “Evimin anahtarı 50 yıldır sadece bir kişide vardır, Berç ustadadır” diyerek cemaate olan güvenini ve yakınlığını anlattı.
Gecede internet üzerinden yapılan oylamayla belirlenen cemaatin “EN”leri ödülleri de verildi. Luys dergisinin organize ettiği yılın EN’leri yarışmasında TSYD yüzme takımının şampiyon yüzücüsü Aris Tiryakiyan yılın gelecek vaat eden sporcuları dalında birinci oldu.
Luys Magazin Genel Yayın Yönetmeni Şahnur Kazancı’nın mükemmel ev sahipliğinde gerçekleştirilen gecede ulusal basındaki programlara da ödüller verildi. En iyi spor programı Ntv Spor’daki % 100 Futbol seçilirken Güntekin Onay’a ödülünü Telegol Program Yapımcısı Serhat Ulueren verdi.
Spor yazarı da olan derginin sahibi Aram Kuran’a, spor basını camiasından TRT Spor, Spor Manşet Moderatörü Bülent Tuncay, 87.7 Radyo 24 Spor Genel Yayın Yönetmeni Zadik Gökoğlu ve Habertürk TV Spor Spikeri Can Küçükyıldırım gibi isimler de katılarak destek verdi.

Önceki İçerik1905 GSYİAD Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışması ödül töreni TT Arena’da yapılacak…
Sonraki İçerikFenerbahçe, Nani ve Fernandao ile coştu, zirveye kondu: 2-0…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz