ARAPGİRSPOR 38. YAŞINDA

Kadim bir Kent. Üzerinde medeniyetlere ev sahipliği yaparken yüzlerce neslin kültürünü ve örfünü üzerimize sindiren, ruhumuza dokunduran tanımlanamaz güzellik ARAPGİR. Bu kente hizmet verenlere dua ederken, dua temennilerimizle bir geçmişin emanetini ve gelecek neslin yükünü taşıyoruz. Bu kent için 38 sadece bir sayıdan ibaret. 38’i anlamlı yapan ise bu Kadim kent için çalışanlar, yüreğini ve emeklerini ortaya koyanlar.
38 yıl önce kurulan Şanlı Arapgirspor’umuzun ve tarafımıza emanet edilen gençlerin spor ve kültürel alandaki sorumluluğunu ziyadesi ile üzerimizde taşımaktayız. 38 yıldır mor beyaz renklerimizle; yeşil sahalarda amatör bir ruhla mücadele eden takımımız son yıllarda ilçemizin kanaat önderleri ve destekçileri ile tüm ulusal camiada takdir gören fiil ve projelere imza atmıştır.
İlçenin ilk amatör branşlaşmasını gerçekleştiren takımımız; aynı yıl içinde profesyonelleşerek 2. Ligde mücadele eden Profesyonel Erkek Voleybol takımına dönüşmüştür. Ayrıca İlçenin ilk Voleybol Kız takımı yine bölgesel ligde mücadele ederek ilçemize gurur kaynağı olmuştur. Futbolda grubunu namağlup 1. Tamamlayan Arapgirspor Kulübümüz BAL yolunda iddiasını halen sürdürmektedir. Ayrıca 38. Yılda branşlarımıza ilçemizin vizyonu doğrultusunda entegre edilecek dağcılık, tracking sporlarının da temelleri atılmaktadır.
Tüm bunlarla birlikte; Arapgirspor önderliğinde başvurularını yaptığımız ve Kadim Kent Arapgir’in tarihi sorumluluğuna dair ortaya koyulan ARAPGİR BİREYSEL TAKIM SPORLARI EĞİTİM KAMPÜSÜ ve YUKARI FIRAT SPOR KÖYÜ PROJELERİ, havzanın sosyal anlamda geleceğini değiştirecek atılımlar olmuştur.
38 Yıllık aşkla bize emanet edilen görevimizi başta tüm ARAPGİR sevdalıları olmak üzere taşımaktayız. Nice 38 yıllarda Arapgirspor çatısı altında bir arada olmak dileğiyle, bize destek veren tüm sevenlerimize saygı ve minnetle…

Önceki İçerikKocaeli Üniversitesi’nde Fair Play semineri… Remzi Yılmaz “Sporda ve Hayatta Fair Play” kitabını imzaladı
Sonraki İçerikBasketboldaki El Clasico heyecanı pazar günü D-Smart Go’da

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz