Matını da al gel!

 

Bugün Dünya Yoga Günü!

 

Birçok kişinin spor yapmak amacıyla başladığı, sonra da zihnini ve bedenini buluşturarak bir yaşam şekli haline getirdiği yoga, bugün tüm dünyada yoga severleri harekete çağırıyor.

Kuzey yarım kürede en uzun günün yaşandığı 21 Haziran aynı zamanda Dünya Yoga Günü olarak kutlanıyor. Yoga, farkındalık kazanmayı sağlamanın yanı sıra odaklanma becerilerini geliştirirken, vücut sağlığını geri kazandırmayı hedefliyor.

Şehrin karmaşasından, günlük hayatın stresinden uzaklaşarak, nefesleri ve bedenleriyle buluşmak isteyenleri çeşitli etkinlikler bekliyor:

  • Hilton’da Şadırvan Teras’ın boğaz manzaralı sakin ve yeşili bol ortamında, 18.30 -20.30 saatleri arasında önce nefes teknikleri daha sonra da Vinyasa yoga dersi düzenlenecek.
  • Kadıköy Belediyesi’nin Kalamış Parkı Gençlik Merkezi’nde düzenlediği program ise; 13.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. “Yoga Nedir?”, “Stres Yönetimi” ve “Yogik Yaşam” adlı söyleşilerin yanı sıra bel, baş, boyun ağrısı ve tansiyon için yoga uygulamaları; döngüsel meditasyon; ileri yaş ve çocuklar için yoga uygulamaları yapılacak. Etkinliğin 19.00 – 23.00saatleri arasında sürecek ana etkinlik bölümü ise Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nın ve Hindistan Başkonsolosu Purnojyoti Mukherjee’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak. Yoga seanslarının devam edeceği etkinlik Hint Dans Grubu’nun gösterisiyle kapanışını yapacak.
  • Şişli Belediyesi ise Nişantaşı Sanat Parkı’nda 13.00-20.00 saatleri arasında yoga severleri bedenlerini güçlendirmeye ve içlerindeki enerjiyi ortaya çıkarmaya çağırıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here