Mehmet Demirkol: ‘Aynı şeyi ben desem bitmiştim’

BeIN Sports’ta yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un yaptığı basın toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

“Başkan’ın enerjisi çok düşüktü. Benim işim olmasa dinlemezdim bir süre sonrasını. 2 saate yakın bu tempoda bir şeyleri anlatamazsınız. Başkan çok bıkkın gibi konuşuyor. Bu bıkkınlığı Ersun Yanal’ın konuşmalarında, Fenerbahçe’nin futbolunda da görüyorum. Buradaki en kötü şey, ‘Bizi şampiyon yapmayacaklar’a inanmaktır. Buna inandığın an iş biter. Toparlayamazsın.”
“AYNI ŞEYİ BEN DESEM BİTMİŞTİM” | “Tabii ki herkesin itirazları var. Altı hafta önce Mustafa Cengiz de ‘bizi doğruyorlar’ diyordu. Geçen sezon şampiyon olana kadar söylediler. Abdurrahim Albayrak ‘kayıtlar var elimde’ diyordu. Ben desem aynı şeyi bitmiştim. Sadece işimden olmazdım, davalık olurdum. Olacak iş değil. Bir anda her şey normale döndü. Kazanınca her şey güzel, kaybedince problem oluyor”
“BUNU MERAK EDİYORUM” | “Ali Koç’un söyledikleri arasında bir şey var cevabı verilmesi lazım hakikaten. 11 maç kazanmışım 9’unda hakem bir hafta sonra maç alamamış. Zorlu görüşmesinin temelinde bu konu var. ‘VAR’ odasının medyaya sızdırılması var. Kim sızdırıyor, nereye sızdırıyor. ‘VAR’ odasında hiçbir şey dinlenilmiyordu hani? Bunu merak ediyorum.”

“SİZİN YÜZÜNÜZDEN” | “Birçok baba çocuğunun kolundan tutup maça götürmüyor. Sizin yüzünüzden. Kavga ediyorsunuz sürekli. İşin enteresan tarafı şu. Herkes aynı federasyon başkanına oy veriyor. Aday yok. Bir sonraki seçiminde yine bir aday çıkacak ve hep beraber ona saldıracaksınız. Günah keçisi seçiyorsunuz. Siz de seçmiyorsunuz atanıyor neredeyse.”
“İSTİYORSANIZ BÖYLE DEVAM” | “İşleri kötü giden çıkıyor konuşuyor. Bu hafta Fenerbahçe, Galatasaray’ı yensin, ne olursa olsun, hiçbir şey olmasa bu sefer Galatasaray çıkıp konuşacak. Bu sefer Fenerbahçe’den ses çıkmayacak. Trabzonspor, Beşiktaş’a yenilsin bu sefer Trabzonspor konuşacak. Bakın o kadar devlet destekliyor dediniz bakın hakem ne yaptı bize diyecek. Bu mudur? İstiyorsanız böyle devam.”
“ADAMI PERİŞAN ETTİNİZ” | “Muhabirlik denen şey kendini taraftara beğendirmek üzerine ilişki kuruldu. Muhabir arkadaşları suçlamıyorum. Yalnız bırakılıyorlar. Diyelim ki Falcao sakat alındı. Adam bunu haber yapamıyor ki. Başına patlıyor. İki sene önce yaşadık. Gomis para almadığı için yönetimle bozuştu, maçlarda çıkmıyor etmiyor sakatım diyor. Benim çalıştığım gazete boykot yedi, muhabir arkadaş öldü bitti. Altı ay sonra haberi yalanlayan Abdurrahim bey ‘Evet Gomis bundan oynamıyordu’ dedi. O muhabir ne yapsın şimdi? Adamı perişan ettiniz. Attınız insanların önüne.”
“KOŞARAK GİTMEYİN” | “Türk hakemlerinin en büyük problemlerinden biri şudur. Olay mahaline koşarak gitmeyin ya. Adamın nabız 180, düşmüş, kalkmış. Sen adamın üzerine koşarak gidiyorsun. Sen benim üzerime öyle gelsen ayağımı çıkarırım şöyle.”
“BUNUN LAFI OLMASI BİLE YAZIK” | “Falcao oynayacak mı, oynamayacak mı sorusundan çok hakem kim olacak merak ediliyor. Kim gelirse gelsin itiraz edecek olanlar var. Öbür taraftan da neredeyse bunun için uğraşan ve atamalarıyla soru işaretleri yaratan MHK var. Mesela Ali Palabıyık Trabzonspor’un bütün maçlarında var. Daha doğrusu Ali Palabıyık’ın bütün maçları Trabzonspor maçı. Neden? Bu ülkenin en iyi hakemlerinden biri, yeni Cüneyt Çakır olarak görülüyor. Trabzonspor da bu sene en iyi oynayan takımlardan biri. Böyle bir denkleme yaparak niye böyle bir soru işareti çıkarıyorsunuz? Bunun laf olması bile yazık”
“VEDAT’IN YERİ GARANTİ OLMAZ ÖYLE İŞ” | “Altay’ın hamle hataları var, yan top hataları var. Asıl hata Fenerbahçe’nin savunmasının sol ikilisinin ideal oyuncular olmayışı. Bir istikrarları yok. Marcao’yu beğen, beğenme istikrarı var. Vedat Muriqi geçen sene kendisini gösterdi, büyük takıma gelir gelmez vites yükseltti. Belli dönemde krize girmesi normal. Ayakları titriyor şu an gayet normal. Altı sene oynar ‘hala alışamadın mı?’ dersin. İlk senesinde böyle bir krize girebilir. Fenerbahçe Mevlüt’ü yedekleyemedi ona. Vedat’ın yeri çok garanti, olmaz öyle iş. Sturridge geldikten sonra Sörloth başka oyuncu oldu mu, olmadı mı? Bir iki maç sendeledi sonra uçuşa geçti”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here