Milli Sporcular, Oyuncular ve Hekimler

Romatizmalı Çocuklarla

DAHA SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN

Buluşuyor!

 

 

Çocuk Romatoloji DerneğiDünya Artrit Günü vesilesiyle çocuk romatizmasına dikkat çekmek amacıyla 11 Ekim Salı günü bir basın toplantısı düzenliyor. Milli sporcular, oyuncular ve hekimler, daha sağlıklı bir gelecek ve çocuklara hareket özgürlüğü için hasta çocuklar ve yakınlarıyla bir araya geliyor.

 

Romatizmal hastalıklar erişkinlerdeki kadar sık olmasa da çocuklarda da görülüyor ve romatizmalı çocukların yüzde 30’unun hastalığı erişkinlikte de devam ediyor.

 

Basın toplantısının katılımcıları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çocuk Romatoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Kasapçopur ve Ekibi, Milli Basketbolcu Kerem Tunçeri, Milli Basketbolcu Hakan Yörükoğlu, Milli Kaleci Volkan Babacan, Teknik Direktör Abdullah Avcı, Milli Voleybolcu Neslihan Demir, OyuncuRüzgar Christian Boyle, Komedyen-Oyuncu Ceyhun Yılmaz, Oyuncu Aslıhan Güner, OyuncuMelis Babadağ, Selen Görgüzel ve Selda Topal olacak. Ayrıca romatizmal hasta çocuklar ve yakınları da basın toplantısında bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here