‘Futbolcularımın ihanetine uğradım’

İngiliz basını Jose Mourinho’nun 2-1 mağlup oldukları Leicester maçından sonra “Futbolcularımın ihanetine uğradım” sözlerini manşete çıkarttı.
Jose Mourinho, “İşimin ihanete uğradığını hissediyorum. İlk dörde artık giremeyiz. Bu maç için dört gün çalıştım, rakiplere karşı her şeyi hazırladım. Attıkları golleri inceleyerek dört hareketi futbolcularıma çalıştırdım. Oyuncularım en az üç gün süren idmanlarda tüm bilgileri aldılar. İçten dürüst futbolcular olduklarını biliyorum. Sorun onlara, doğru söylediğimi kabul edecekler. Çalıştırdığım iki durumda birinci ve ikinci golü yediler” dedi.
Atılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Portekizli ünlü hoca şöyle devam etti;
“Kalmak istiyorum. Umarım yönetim kurulu ve Sayın Abramovich de kalmamı istiyorlardır.”
The Sun spor manşetini “İhanete uğradım” haberine ayırırken, Daily Mirror “İhanete uğradı” manşetli haberinde, kızgın Jose Mourinho’nun saldırıya geçtiğini ve oyuncularının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını yazdı. İlk dörde kalma şansı kalmamasına rağmen Özel Kişi’nin görevini bırakmadığı vurgulandı.
Ciddi gazetelerden The Guardian da, “Mourinho: futbolcular bana ihanet etti” manşetli haberinde Chelsea Teknik Direktörünün Leicester’a kaybettikten sonra takım oyuncularına çatmasını manşet yaptı.

f956898ae1ad9926_600x350

Önceki İçerikSedat Simavi Spor Ödülü, Eczacıbaşı Vitra’nın oldu… Neslihan ödülünü ithaf etti…
Sonraki İçerikTerim’den 5 Ocak çıkışı: Yapamazsam, beceremezsem veya engellenirsem çeker giderim!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz