Galatasaray Spor Kulübü sporcuları, National Geographic’in, nesli tükenen, yardıma muhtaç, sahipsiz ve tehlike altında olan hayvanlara sahip çıkmak ve yapılabilecekler konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği “Hayvanlar İçin Kükre” kampanyasına destek vererek ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut ile özel bir çalışma gerçekleştirdi.

National Geographic, National Geographic Society tarafından büyük kedilerin soyunun tükenmesini engellemek için 2009 yılında kurulan “Büyük Kediler Girişimi”ni bu yıl da “Hayvanlar için Kükre” kampanyasıyla destekliyor. Nat Geo Wild ekranlarında Mart ayı boyunca yayınlanan “Büyük Kediler”” belgesellerinden sonra şimdi de Galatasaray Spor Kulübü sporcuları ile kampanyayı desteklemek için ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’a poz verdi ve herkesi hayvanlar için kükremeye davet etti. National Geographic, dört senedir gerçekleştirdiği bu kampanyaya katılan isimler aracılığıyla herkesi yardıma muhtaç, sahipsiz, nesli tükenen tüm hayvanlar için kükremeye çağırıyor.

Projeye Galatasaray futbol takımından Cenk Gönen ve Yasin Öztekin, erkek basketbol takımından Göksenin Köksal ve Ege Arar, kadın basketbol takımından Cansu Köksal, erkek voleybol takımından Murathan Kısal, kadın voleybol takımından Sinead Jack, Engelsiz Aslanlar’dan İsmail Ar, basketbol altyapısından ise Nehir Elkin ve Alp Ako destek verdi. İlki 2013 yılında gerçekleştirilen projede yer almaktan gurur duyduklarını belirten Galatasaray SK yöneticilerinden Medya ve İletişim Direktörü İskender Baydar, “Sadece nesli tükenen büyük kediler değil, tüm muhtaç ve sahipsiz hayvanlar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan böyle bir kampanyanın içinde yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu vesileyle herkesi hayvan hakları derneklerine ve barınaklara destek olmaya, gönüllü olmaya ve bu konuda paylaşım yapmaya çağırıyoruz”.

National Geographic Türkiye CMO’su Burçin Gülşen ise “Nat Geo Wild’ın “Hayvanlar İçin Kükre” kampanyasıyla ilgili; National Geographic Türkiye olarak yardıma muhtaç hayvanlar konusunda farkındalık yaratmak ve davranış değişikliği oluşturmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl da Galatasaray Spor Kulübü’nün destekleriyle güzel bir kampanyaya imza attık. Kendilerine desteklerinden ötürü çok teşekkür ederiz. Hayvan hakları için bir adım atma vaktinin geldiğini düşünen ve hayvanseverlerin sesini daha fazla duyurmak amacıyla kampanyaya destek olmak isteyen herkesi National Geographic internet sitemizde bilgilerini paylaştığımız hayvan hakları derneklerine kulak vermeye ve #hayvanlaricinkukre etiketiyle paylaşım yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

Nasıl destek olabileceğinizi öğrenmek için:http://www.natgeotv.com/tr/hayvanlaricinkukre

Kampanya spotlarını linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=39t_GSxS8vg

Önceki İçerikGalatasaraylı oyuncudan Fenerbahçe açıklaması
Sonraki İçerikTRT’de taşlar yerinden oynuyor… Şok istifa sonrası göreve kim geliyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz