TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa

TRT’de sürpriz bir gelişme yaşandı. Bir süredir eleştirilen TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa dilekçesini verdi. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı öğrenildi.  Göka’nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet edecek.

1962 yılında Denizli’de doğan Şenol Göka, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Aynı yıl TRT’nin açtığı Yardımcı Prodüktörlük sınavını kazanarak TRT’ye giren Göka, TRT’de sırasıyla Prodüktör, Ankara Radyosu Müdürlüğü, Radyo Dairesi Başkanlığı ve Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2012-2014 yılları arasında geçici olarak Başbakanlık Müşavirliği yapan Göka, 25 Haziran 2014’te TRT Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Ekim 2014’te de genel müdürlük görevine getirildi.

ÇİN’E GİDEMEDİ, İSTİFA ETTİ
Göka’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çin’e gidecek ekipten son anda çıkarılması dikkati çekmişti. Göka’nın darbe gecesi darbecilere yardım ettiği ileri sürülen bazı TRT mensupları hakkında soruşturma açmadığı iddiası vardı.
TRT kulislerine göre Göka’nın yerine TRT World’ü kuran İbrahim Eren’in getirilmesi yüksek ihtimal olarak görünüyor.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here