Güneş gazetesi yazarı Aybars Hünalp, VAR uyugulamasını yazdı:

 

NIHAT OZDEMIR NIYE BEYAZ ELDIVEN GIYDI

Geçtiğimiz günlerde yapılan 3.Turkcell Platinium Golf Challenge pek çok ünlü işadamını bir araya getirdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioglu,esku bakan Fikret Ünlü,Türkiye Golf Federasyonu Baskani Ahmet Ağaoğlu, Nihat Özdemir, Cemal Kalyoncu, Erhan Karmisli, Hakan Çarmıklı, Ahmet Hanif, Erdem Kramer, Cansen Basaran Synes, Beyhan Goldman Bsnardete ve Drmet Hanuf gibi isimler birincilik icin mucadele etti. Musabakalarda Futbol Federasyonu Başkan Vekili Nihat Özdemir beyaz eldivenleri ile dikkat cekerken” Futbolda beyaz eller operasyonu mu olacak”söylentilerine yol açtıysa da Özdemir eldivenleri şık kiyafetiyle uyum sağlasın diye giymişti.

100 BIN KIŞI NIYE KOŞAR?

Istanbul Büyükşehir Belediyesi ile Spor Istanbul’un birlikte düzenlediği 39.Istanbul Maratonu’ndageriye sayım başladı. Maratonun icinde yer alan halk kosusunda bu yıl 100 bin kişi kosacak.Biz çocukken belediyenin koşuyla olan ilgisi sorulduğunda belediye zabıtasınin kovaladığı seyyar satıcılar aklımıza gelirdi. Bu kadar insani izin gününde koşturmak kolay değil .Alkışlarımızı Spor Istanbul’un başarılı genel müdürü Ismail Ozbayraktar ile hepsi birbirinden değerli çalışma arkadaslarina gönderiyoruz. 100’den fazla ülkeden 25.000 çipli atlerin koşacagi maraton vu yil da altın kategorisinde olacak.Temennimiz yarışın altın kategorisinde Avrupa’nin en iyi onuna girmesi.

SPOR MEDYASI JOKERİ

Pırıl pırıl tribünler, muazzam taraftarlar, küfürsüz maçlar, centilmen futbolcular, beyefendi yöneticiler derken futbolumuzun tek sorununun(!) hakemler olduğunu anlayıp video hakemi test etmeye başladık. Geçtiğimiz hafta sonunda Kasımpaşa’da, Başakşehir’de ve Kadıköy’de “offline” yani hakemlere yardım etmeden kapalı devre denenmeye başlandı. Raporlar yakında spor sayfalarında yer alır. Yalnız, önce G.Saray-F.Bahçe derbisi, ardından da Trabzonspor-G.Saray maçlarında tartışmalı pozisyon sayısı çok fazlaydı. İşin enteresan tarafı ise 2 maçtaki onca tartışmalı pozisyondan sadece Denayer’in kırmızı kart pozisyonu için spor medyası hemfikirdi. Acaba video hakem odasına Kenan Işık’ın “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programındaki “Seyirciye Soralım” jokeri  gibi,  “Spor Medyasına Sorduk” jokeri mi eklesek? Onlarca yazar ve yorumcunun 38 kez izleyip karar veremediği pozisyonlara video yardımcı hakemler 3-5 saniye içinde nasıl karar verecek? Yandı gülüm keten helva!

 

Önceki İçerikInline Hokey Milli Takımı, İran kampını tamamladı
Sonraki İçerikFelliani Beşiktaş için İstanbul’a mı geldi? İşte bu ilginç transfer haberinin perde arkası…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz