G.Saray’a şok rapor

Gelecek yıl Avrupa kupalarına katılamaması gündemde olan sarı-kırmızılılar, ‘maliyet raporu’ hazırlattı. Olası gelir kaybının 50 milyon euro’yu bulabileceği ifade edildi

UEFA’nın Finansal Fair Play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle gelecek sezon Avrupa kupalarından men edilmesi gündemde olan Galatasaray’da yönetim, teyakkuza geçti. Bir yandan 1 yıl daha ek süre koparabilmek için UEFA ile görüşmelere devam eden sarı-kırmızılılar, olası bir cezada karşılaşacağı tabloyu ise şimdiden öngörmeye çalışıyor. Başkan Dursun Özbek’in yönetim içinde bir komite oluşturarak, Avrupa kupalarına katılınamaması halinde kulübün karşılaşacağı maliyetle ilgili rapor hazırlattığı öğrenildi.

MARKA DEĞERİ DÜŞECEK
Başkanlığını Galatasaray Sportif A.Ş. yönetim kurulu üyesi Niyazi Yelkencioğlu’nun yaptığı, yönetim kurulu üyesi Fatih İşbecer ve Sportif A.Ş. yönetim kurulu üyesi İsmail Sait Kulacıoğlu’nun da yer aldığı komitenin hazırladığı rapor moralleri bozdu. Rapora göre Galatasaray, Avrupa’ya gidememesi halinde yaklaşık 50 milyon euro gelir kaybı yaşayacak. Bu rakamın yarısı Şampiyonlar Ligi geliri olarak hesaplanırken, geri kalanının ise sponsor, reklam ve marka değerinin düşmesiyle oluşacağı vurgulandı. (fotomaç)

Önceki İçerikYabancı futbolcu “Trabzon bana göre değil” dedi, kenti terketti!
Sonraki İçerikTSYD, tüzük tadili kongresi için üyelerine çağrıda bulundu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz