Real Madrid Başkanı Florentino Perez’den flaş sözler… Avrupa Süper Ligi’nin askıya alındığını açıklayan Perez, Türkiye’ye dair konuştu. 

İspanyol yöneticinin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Üzgünüm, hayal kırıklığı yaşıyorum. 3 yıldır bu proje (Avrupa Süper Ligi) üzerinde çalışıyorduk. Şampiyonlar Ligi formatının artık modası geçti. Hayatımda böylesine organize şekilde saldırı görmedim. Tehditler, küfürler… Sanki birini öldürmüşüz, futbolu öldürmüşüz gibiydi. 6 İngiliz kulübü içinde ilgisi daha düşük olan biri vardı, o da diğerlerini etkilemeye başladı. Korku vardı. 6 İngiliz’den biri tam olarak ikna olmuş değildi. Süper Lig projesi ölmedi, hayatta. Sadece askıya aldık.” 

“Hepinize yalan söylediler. Yerel liglerin sona ereceği, futbolun doğasının bozulacağı, futbolu öldüreceğimiz söylendi. Bunlar doğru değil. Bu yalanları yayanların kaybetmek istemedikleri ayrıcalıkları var. Bu proje işe yaramadıysa, bir başkası yarayacak. Unutmayın, 12 kulüp bağlayıcı bir sözleşme imzaladı. Juventus ve Milan ayrılmadı, Barcelona düşünüyor. Belki biraz değiştirebiliriz. İngiltere ve İspanya’dan en büyük 4 takım girer. Önemli olan büyüklerin oynaması, böylece çocuklar bu maçları izleyecek.”

“Herkes bir an dürüst olsun, kimsenin izlemediği maçlar var. Benim izlemekte zorlandığım maçlar var ve bu maçlar İngiltere’de, İspanya’da, İtalya’da. Her şeye açığız ama örneğin küçük bir ligden, Türkiye’den bir takım girmek isterse problem olur. Çünkü para büyük maçlardan, büyük rekabetlerden geliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here