Portekiz’de Başbakan Antonio Costa, Primeira Liga’da maçların 30 Mayıs’ta yeniden başlayacağını duyurdu. Sağlık bakanlığının da çalışmalarının ardından resmi takvimin belirlenmesi beklenirken ligde şampiyonluk yarışı iki dev arasında sürüyor. Bitime 10 maç kala Porto 60 puanla, son şampiyon Benfica’nın bir puan önünde bulunuyor.

Portekiz Başbakanı Antonio Costa, Portekiz Primeira Liga’nın 30 Mayıs’tan itibaren yeniden başlayabileceğini açıkladı. Sezonun bitmesine 10 hafta kala Kovid-19 salgını nedeniyle Avrupa’nın genelinde olduğu gibi askıya alınan lig ekonomik sebepler de göz önünde bulundurularak yeniden başlayacak ve maçlar seyircisiz oynanacak.

Sağlık bakanlığının da çalışmalarının ardından resmi takvimin belirlenmesi beklenirken ligde şampiyonluk yarışı iki dev arasında sürüyor. Porto, son şampiyon Benfica’nın bir puan önünde 60 puanla zirvede yer alıyor. İkiliyi takip eden üçüncü sıradaki Braga’nın ise 46 puanı bulunuyor.

Önceki İçerikTürk sporunun Kovid-19 ile sınavı… Bülent Tuncay, sporun sağlık ile iş arasında yaşadığı ikilemi yazdı
Sonraki İçerikEmre Belözoğlu, Bilal Meşe’ye konuştu; Fehmi Özgüler Fenerbahçe kaptanının Cücük Mehmet’ten bahsetmemesine tepki gösterdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz