İngiltere futbolunda virüs nedeniyle endişeler artıyor.
2020 – 21 sezonu çökme noktasına gelme ihtimali var.Futbolcuların Covid’e karşı aşılanması önerildi.Gary Lineker – “Futbolun önümüzdeki birkaç hafta içinde virüse karşı yenileceğinden korkuyorum.”

Covid – 19 mutasyona uğraması İngiltere’de yayılım ve ölüm sayılarını alam seviyesine taşıdı, ve futbol  tribünlerini, maçlarını da yavaş yavaş olumsuz  etkilemeye başladı.  
Aston Villa’da  koronavirüs salgınının Liverpool ile bu akşamki FA Cup üçüncü tur maçının ertelenme durumu söz konusu!
Ertelemelerin fikstür yığılmalarına neden olacağına ve hatta 2020-21 sezonu çökme noktasına getirmeye zorlayacağına dair endişeler artıyor.
Eski  Tottenham Spurs forvet oyuncusu ve BBC ekranlarının en sevilen yüzü Gary Lineker, tweet atarak endişesini şöyle dile getirdi: “Futbolun önümüzdeki birkaç hafta içinde yenileceğinden korkuyorum.” bu cümle yaşananların özetini ortaya koyuyor. 
Villa’nın Çarşamba günü Tottenham’da oynayacağı lig fikstürü de risk altında olabilir ve Spurs dört cephede Kupa kovalarken büyük bir fikstür tıkanıklığıyla karşı karşıya kalabilir.


Jose Mourinho, Craven Cottage’daki Covid salgını nedeniyle zaten Fulham ile ertelenen bir iç saha maçı yaşadı. FA Cup ve Europa League’deki derin  virüs koşuları sezon programlarını Carabao Kupası finalistleri dahil alt üst yapma noktasına getirebilir.
Southampton’ın Shrewsbury’ye yaptığı FA Cup deplasman maçı, League One kulübündeki pozitif  salgın nedeniyle iptal olurken, Middlesbrough’un Brentford’daki maç   hazırlıkları olumsuz etkilendi. 
Ve Derby Kulübünde son yaşananlar ise alarm düzeyinde! Dokuz oyuncu – personel testleri pozitif çıktıktan sonra  23 yaş altı takımı lig dışında Chorley’e göndermek zorunda kalındı.
Bu arada Burnley patronu Sean Dyche, üst düzey Futbolcuların Covid’e karşı aşılanmasını ve bunun yerine haftada iki kez yapılan testlerden NHS’ye yatırılan paradan tasarruf edilmesini önerdi. 
Bu öneriyi diğer kulüplerin takip etmesi de bekleniyor.
Dün akşam saatlerinde 10 Downing Street’teki basın toplantısında konuşan Başbakan  Boris Johnson, aşının yaygınlaştırılmasında muhtemelen “zorluklar” yaşanacağını söylemişti. Bu sabahki Guardian Gazetesi Spor kapak sayfasından “Arsenal Kulübünün Covid-19 salgını sırasında ortaya çıkan nakit akışı sorunlarını hafifletmek amacıyla İngiltere Merkez Bankası’ndan 120 Milyon Poundluk bir kredi aldığını öğreniyoruz.

Özellikle Arsenal’in maç günü  tribün gelirleri salgın sırasında büyük bir darbe aldı. Kıyaslama yapılırsa 2018-19’da gelirlerinin ancak  dörtte birini oluşturdu, kısacası üst düzey Klüplerde maddi kayıp inanılmaz boyutlarda. Arsenal’in son  Rapid Vienna ve Burnley’e karşı oynanan son maçlarda 2.000 taraftarın tribünlerde olması gelirde ki yetersizliği  net ortaya koyuyor..
Aynı haber detayları için de şöyle devam edildi; Mesut Özil’in geleceği ‘önümüzdeki birkaç gün içinde kararlaştırılacak.Transfer için üç tarafa ihtiyaç var.Elbette, kulüp bir anlaşma yapmak istiyor, yönetici bir anlaşma yapmak istiyor, oyuncu kalmak istiyor ve ben emin değilim.” “dedi.
Arsenal yöneticisi Mikel Arteta etrafındaki destanın nasıl ve ne zaman biteceğini bilmediğini itiraf etse de, sürgündeki oyun kurucu Mesut Özil geleceğinin “önümüzdeki birkaç gün içinde” kararlaştırıldığını görüleceği umuluyor.

METRO GAZETESİ – Bu sabahki kapak sayfasında Manşetten  işlenen konu $ Aston Villa’da  koronavirüs salgınının Liverpool ile bu akşamki FA Cup üçüncü tur maçının ertelenme durumu söz konusu! (Rıdvan Ertuğ- Londra) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here