Türkiye’de saat sektörünün öncülerinden Arıkan Saat’in sahibi olduğu Quantum, oyuncu Nejat İşler’in Onursal Başkanı olduğu Süper Amatör Lig takımlarından Gümüşlükspor’a sponsor oldu. DasDas’ta düzenlenen etkinlikte konuşan Arıkan Saat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Arıkan, ‘’Türkiye futbolunun gelişimine destek olmak, elimizi taşın altına koymak için yola çıkıyoruz’’ dedi. Amatör liglerin ve amatör sporcuların desteğe olan ihtiyaçlarını bildiklerinin altını çizen Serdar Arıkan ‘Gümüşlükspor’un, Gümüşlük ve çevresindeki gençlerin spor eğitimi alması için nasıl bir potansiyeli olduğunu görüyoruz. Bunu yaparken de gelişimin “en başından” başlaması gerektiğini biliyoruz’’ diye konuştu.

Türk futbolunun gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmasının yolu altyapılardaki bireylerin gelişiminden, her bireye fırsat eşitliği sağlamaktan geçtiğine dikkat çeken Serdar Arıkan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Quantum, Türk futbolunun potansiyelini ortaya çıkartmak için en küçüğünden en büyüğüne gelişime açık olan tüm kulüplerin yanındadır. Daha öncesinde Türkiye’nin büyük kulüpleri ile yapmış olduğumuz iş birliklerinin yanı sıra; her şeyin başladığı noktayı yani amatör ligleri de unutmamak gerekir. Altyapısında yetiştirdiği insani değerlere ve felsefeye sahip oyuncular ile “neşeli ve temiz bir oyun’’ felsefesiyle maçlarına çıkan bir takımın taraftarlarının gururlu anlarına şahit olmaktan daha büyük bir an olabilir mi?
Büyük Anların Saati Quantum ile Bir İhtimali Daha Olanların Takımı Gümüşlükspor ile yollarımız tam da burada kesişiyor.’’

Oyuncu Nejat İşler ise ‘Türkiye’de amatör kulüplerdeki sporcular gerekli desteği görmüyor. Bu yüzden bugün burada Quantum’un Gümüşlükspor’a verdiği destek çok değerli. Bu işbirliği sayesinde yeni bir dönem başlıyor hayatımızda. Biz sadece futbol kulübü değiliz. Biz spor sevdalısı bir kulübüz. 2 bin metre koşucusu bir atlet de çıkabilir bizden. İlerleyen günlerde inşallah bir Dünya Şampiyonu bir Avrupa şampiyonu çıkarırız’’ dedi.

ARIKAN HAKKINDA

Saat ihracatında Türkiye lideri olan Arıkan Grup, Quantum’un tüm dünya marka haklarını 2013 yılında satın aldı. Kendi markalarının tasarım, üretim ve tüm dünya satış operasyonunu İstanbul’dan yürüten Arıkan Grubu; 50’den fazla ülkeye Türk tasarımı saatlerini ihraç ediyor.Bugün 3 bin yurtiçi ve 2 bine yakın yurtdışı satış noktasına sahip olan şirket, geçtiğimiz 7 yıl boyunca dünyanın en büyük saat ve mücevher fuarı olan BaselWorld’de lüks markalarla birlikte yer aldı.

Grubun lider markalarından Quantum’un 2020 Türkiye hedefi, 100.000’i aşkın kişinin daha kolundaki yerini almak ve hali hazırda 25 ülkede bulunan Quantum’u farklı ülkelerdeki saat severlerle buluşturmaktır. Quantum kendini insanların yaşamlarında ulaştıkları büyük anların şahidi olarak konumlandırmaktadır. 20 yıldır bireysel serbest dalış başta olmak üzere Türkiye’nin rekortmenlerine destek olan Quantum, unutulmaz Hava Kuvvetleri ve Deniz Temiz organizasyonları ile Türkiye’nin sosyal sorumlulukta öncü markalarından biri olarak yerini almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here