Türkiye’deki siyasi ve toplumsal yapıyı etkilemesine kesin gözüyle bakılan 31 Mart 2019 yerel seçimleri sporu da yakından ilgilendiriyor. Sözcü gazetesinin internet sitesi belediye destekli kulüpleri haber yaptı.

Yeni seçilecek belediye başkanlarının spora yaklaşımı ve merkezi yönetimin çıkaracağı yasalar, belediye takımlarını ve bu takımlarda forma giyen sporcuları yakından ilgilendiriyor. En popüler üç takım sporu futbol, basketbol ve voleybolun en üst liglerinde 100’e yakın belediye destekli veya doğrudan belediyeye bağlı takım bulunuyor. Futbolda en üst iki ligde iki belediye takımı var: Süper Lig’de mücadele eden BB Erzurumspor ve Akhisar Belediyespor.o

SALONDA DAHA ÇOK

TFF 2. Lig’de 11, TFF 3. Lig’de de 9 olmak üzere futbolda toplam 22 belediye takımı var.

Maliyetleri düşük olduğu için belediyelerin asıl tercihi salon. Basketbolda erkek-kadın tüm liglerdeki takımların 47’si (neredeyse yarısı) belediyelere ait. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 5, Kadınlar Süper Lig’de 6, Türkiye Basketbol Ligi’nde 9, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 6 olmak üzere en üst 4 organizasyonda 26 belediye takımı bulunuyor.

Bu sayı voleybolda 36. Vestel Venus Sultanlar Ligi: 3, Efeler Ligi: 6, Erkekler 1. Lig: 19, Kadınlar 1. Lig: 8. En üst dört ligde toplam 80 takım var.

Önceki İçerik‘Benden bu kadar’ diyen Ali Koç, 65 milyon euro açığı kapamak için ‘Fener Ol’ kampanyasına başlatıyor: Atatürk de 1932’de 500 lira bağışlamıştı!
Sonraki İçerikSeçimlerde spor dünyasından iki isim belediye başkanı seçildi! Ralli şampiyonu ise seçimi kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz