FUTBOLMEDYA/ÖZEL

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde spor dünyasından isimler de vardı. Bir dönem GSGM müdürlüğü görevinde de bulunan eski spor yazarı Yunus Akgül, Kastamonu’nun Abana ilçesinden belediye başkanı seçildi.

AKP listesinden seçime giren Akgül sosyal medyadan teşekkür mesajı yayınladı:

Teşekkürler Abana 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde halkımızın destekleriyle Abana Belediye Başkanlığı görevine seçildik. Adaylığımız süresince çok çalıştık, projelerimizle sizlerin…”

Bu kutlu davanın bir neferi olarak yürüdüğümüz yolda, memleketim Abana’nın Belediye Başkan adaylığını şahsıma güvenerek layık gören liderimiz,sayın Cumhurbaşkanımız ’a şükranlarımı sunuyorum. 🇹🇷Allah birliğimizi daim kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

Akgül gibi seçime Ak Parti adına katılan Türkiye Ralli Şampiyonu Serkan Yazıcı ise bu kez geçildi. Yazıcı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde CHP adayının gerisinde kaldı. Yazıcı seçim sonrası sosyal medyadan açıklama yaptı:

“Değerli Marmarisliler 90 gündür bana kapılarını açan, evlerine misafir eden, dükkanlarında ağırlayan, mesaj ve telefonları ile destek veren sizlere teşekkür ederim. Vatandaşlarımızın iradesi bizim de irademizdir. Seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Mehmet OKTAY kardeşimi tebrik ederim. Her zaman söylediğim gibi kardeşlik kazansın Marmaris kazansın. Hoşçakalın.

Eski bir futbolcu olan, Bodrum’un efsane belediye başkanı Mehmet Kocadon ise DP listesinden girdiği seçimi bu kez kazanamadı.

ESKİ FUTBOLCU, MHP’YE İSTANBUL’DA BAŞKANLIK GETİRDİ

İstanbul’un Silivri ilçesinde Cumhur İttifakı adayı olan MHP’li Volkan Yılmaz seçimden zaferle çıktı. Yılmaz uzun bir dönem alt liglerde profesyonel futbol oynamıştı.

ARİF KIZILYALIN İLÇE MECLİSİNE SEÇİLDİ

İki spor yazarı ise ilçe meclisleri için yarıştı. Cumhuriyet Gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın, CHP listesinden Kadıköy İlçe Meclisi’ne seçildi. Hürriyet gazetesi eski spor editörü Sıddık Turgut ise CHP listesinden girdiği Kırşehir seçimlerinde meclis üyesi olmayı bir sıra ile kaçırdı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here