Spor basınının usta kalemi Aybars Hünalp, Bakü’de oynanan ve Chelsea’nin Arsenal’ı 4-1 yendiği UEFA Avrupa Ligi finalindeki Türk imzasını kaleme aldı:

 

UEFA FİNALİNDE SS FORMÜLÜ YA DA HRİSTİYAN MAHALLESİNDE İFTAR PİDESi

Bayram tatilini de fırsat bilip tatile yurdışına erken kaçtım. Dün televizyonda Bakü’deki Avrupa Ligi finalini izliyordum ki cep telefonum çaldı. Yurt dışında olunca fazla para yazdığından gereksiz her telefonu açmıyorum. Arayan Yunanlı meslektaşım Yannis.

Yannis Yunanistan’ın Musa Çözen’i. Bilmeyenlere anlatalım Musa Çözen Cine-5, ShowTv ve şimdiki adıyla beinsports’da televizyonculuk devrimini imza atan en önemli Türk yönetmen. Musa Çözen Kırşehir doğumlu. Annesi İstanbul’dan göç eden Yannis ise kendi deyimiyle Musa Çözen’in deniz görmüşü.

Yannis ile birbirimizi milliyetçilik duyguları ile şaka yollu değişik zamanlarda kızdırırız. Yannis’in aradığını görünce yine Ege ya da Kıbrıs’ta kriz var sanıp telaşlandım. “Kalaysi” filan deyip hal hatır sorduktan sonra 30 yıllık dostum “Bakü’deki SS formülünü” izliyor musun diye kafadan sordu. Yannis Türkçeyi kıvrak kullanabiliyor ama SS diyerek ne demek istedi önce anlamadım. Acaba vaktiyle Eskişehirspor’da oynayan biri var da onu mu kast ediyor anlamadım. Ya da bizim seve seve deyiminin kısaltması gibi mi SS demek istedi.

Yannis “Sorum tv tekniği açısından” dedi. Hemen Show Tv ve beinsport’da yıllarca teknik genel müdür yardımcılığı yapan dostum Erkal Filiz’e sordum. Meğer final maçını Sadettin Saran’ın Hidqrotek firması çekiyormuş.

SARAN “O SES YUNANİSTAN”ı da çektiği için komşu televizyoncular tanıyormuş. Alkışlarımızı Sadettin Saran’a ve Saran Holding’e gönderiyoruz. Bizim yerli tv devleri Türkiye’deki çekimler için yabancı ekip kullanırken bu pazarda iş kapmak hristiyan mahallesinde iftar pidesi satmak gibi bir şey. Bravo SARAN. Yannis sana da çok teşekkür. Senin deyiminle “Bizans neler çıkartıyor!” Yasu…

İletişim: aybars.hunalp@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here