futbolmedya.com yazarı Fehmi Özgüler, Galatasaray’da yaşanan değişim sürecini yazdı:

Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röpörtajda, “5 ay Selçuk İnan değildim” demiş…

İyi hatırlayalım İgor Tudor, Karabükspor’da başarılı olduğunda, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sanki İgor Tudor bulunmaz hintkumaşı gibi hemen transfer teklifinde bulundu. Oysa İgor Tudor’un Karabükspor ile sözleşmesi devam ediyordu. Bunu nimet bilen İgor Tudor, Karabükspor’un rızası almadan Karabük kentini hemen terk etti. Yani sizin anlayacağınız Karabükspor’u yarı yolda sattı ve ahını aldı.

İgor Tudor, bu zaman dilimi içinde gerçek kimliğini ortaya koydu. Galatasaray ile hemen sözleşme yapan İgor Tudor, daha ilk antrenmanda, takımın en fazla gol atan ve asist yapan oyunculardan biri olan Bruma ile takışarak, kadro dışı bıraktı. İgor Tudor’lu Galatasaray ilk maçında yenilince, yönetimden gelen tepki üzerine İgor Tudor, Bruma’yı affetti.

SELÇUK İNAN ÇOK HAKLI

İgor Tudor’un şerrinden kaçan Bruma, bazı oyuncular gibi ayrıldı. İgor Tudor bununla kalmadı… Sıra Selçuk İnan’a gelmişti. Selçuk İnan ile istediği gibi oynadı. Futbol fakiri İgor Tudor, Galatasaray’da başarısız olunca, evinin yolunu tuttu. Tabii ki burada en büyük kabahat başkan Dursun Özbek’in… Galatasaray gibi bir takımın başına İgor Tudor’un getirilmesinin faturasını Galatasaray ödedi.

Selçuk’un sözlerine hak vermemek haksızlık olurdu. Şimdi Galatasaray’ı ve Selçuk İnan’ı çok önemli bir ikinci yarı bekliyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here