A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’a isim vermeden tepki gösterdi.

UEFA Uluslar B Ligi’nde Macaristan’a deplasmanda 2-0 yenilmesiyle küme düşen A Milli Takım’ın teknik direktörü Şenol Güneş basın açıklamasında bulundu.

Milli Takım’ın küme düşmesi sonucu gelen eleştirilere yanıt veren Güneş, “Almanya 6 tane yedi diye dünya futbolundan yok mu oldu? Bu Milli Takım, sonuç alırsa iyi almazsa kötü mü diyeceğiz? Bunu yapmayalım” dedi.

“EKONOMİYİ BATIRMIŞ ADAM BANA EKONOMİDEN BAHSEDİYOR”

Şenol Güneş, yıllık 3.2 milyon Euro maaş almasına tepki gösterilmesine de yanıt verdi. Güneş, “Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki! Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz” ifadelerini kullandı.

Güneş’in “Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor” sözleri ise akıllara Yiğit Bulut’u getirdi.

Yiğit Bulut, Milli Takım’ın küme düşmesinin ardından Twitter hesabından açıklamada bulunmuştu. Bulut, “Milyonluk transferler Yaşanan şımarık hayatlar Vergisi kaçırılan transfer paraları Vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler Futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri” ifadelerini kullanmıştı.

Geniş bir kadro oluşturduklarını kaydeden Güneş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milli takıma çağrılan her oyuncu değerlidir. Uluslar Ligi geride kaldı. Bitmiş olan her şeyle vedalaşacağız. Mazeret sunarak kendi eksikliklerimizi görmezden gelmeyeceğiz. Gönül isterdi ki maçlarımızı kazanıp moral bulalım. Halkımızın bize inanmasını istiyorum. Doğru yoldayız. Gönlü güzel insanların gönlüne yerleştik. Başarıya giden yolda zaman zaman bu tür şeyler oluyor.”

Milli takım kapısının layık olan herkese açık olacağını belirten 68 yaşındaki teknik adam, her zaman en iyisi için uğraştıklarını söyledi.

Ortak ve büyük hayallere beraber ulaşılabileceğini aktaran Güneş, şunları ifade etti:

“Unvanı değil işi büyütmeye çalışıyoruz. Oyuncularıma ve federasyona suçlama yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu takım eleştirilebilecek ama sahip çıkılacak bir takımdır. Macaristan’ı yenip grubu ilk sırada bitirseydik bile eleştiri olacaktı çünkü iyi oynamıyorduk.”

YUSUF YAZICI AÇIKLAMASI

Şenol Güneş, Yusuf Yazıcı’yı neden oynatmadığı konusuna da açıklık getirerek “Milli Takım sadece dört oyuncuya bağlı olmamalı… Oynatılmayan futbolcular üzerinden polemik yapılıyor. Aynı mevkide iki-üç oyuncu varsa en iyisini oynatacağız. Birbirleri arasındaki uyuma da dikkat edeceğiz. Merih sakat sakat belki de 3 maç üst üste oynadı. Cenk’in durumu da aynı. Çok uzun sakatlıktan çıktı, geldi Rusya maçında oynadı, iyiydi ama Macaristan maçında hiç yoktu. Orada belki ben de tercih hatası yapmış olabilirim. Şu anda performansı çok iyi durumda olan iki futbolcumuz var; Yusuf ve Merih… Sağlıklı olup iyi olmayan futbolcularımız da var” dedi.

Yusuf Yazıcı ile ilgili eleştirileri anladığını da belirten Şenol Güneş “Son maçta Cenk ve Kenan ile başlamak yerine Yusuf ile de başlayabilirdim. Takımında goller atmaya başladı. Daha önce de yapabilirdi. Ama kendi takımında da bocalamalar yaşadı. Bizde de yaşayacak. İnişler-çıkışlar olacak. Sonradan oyuna girdikten sonra gol atmasına mani bir durum yok. Futbolcu, ister beş dakika oynasın, ister 90 dakika, skoru değiştirecek şansı olur. Yusuf ile ilgili kötü bir düşüncem yok. Onunla gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here