17 Mart’ta oynanacak Fenerbahçe- Galatasaray derbisinin ardından 22.30’da frekansını devrederek resmen kapanacak olan NTV Spor’da sürpriz bir gelişme yaşandı.

NTV bünyesine geri dönmesi beklenen NTV Spor’un Genel Yayın Yönetmeni Fuat Akdağ gruptan ayrıldı. futbolmedya.com gelişmeleri an be an vermeye devam edecek.

Fuat Akdağ Kimdir?

Gümüşhane’de dünyaya gelen Fuat Akdağ’ın babası Tayyar Bey, annesi ise Dursen Hanım’dır.

Gümüşhane’de doğmasına rağmen burada kısa bir süre yaşayan Akdağ, Ankara‘ya taşındı. Ankara’da ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı.

Liseden mezun olduktan sonra lisans eğitimini almak için üniversite sınavlarına girdi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne kayıt oldu.

 

fuat akdağ kimdir

Fuat Akdağ’ın Kariyeri

Fuat Akdağ, aldığı eğitimden farklı olarak iş hayatına muhabir olarak başladı. İlk olarak devletin televizyonu olan TRT’de yer aldı. Çok kısa sürede ismini medya sektöründe duyurdu ve bu sayede dikkatleri üzerine çekti. TRT’den sonra ATV ekranlarına transfer oldu.

ATV ekranlarında kısa bir süre çalıştıktan sonra Türkiye’nin önemli haber kanallarındanNTV‘ye geçiş yaptı.

Fuat Akdağ’ın NTV ve NTV Spor Kariyeri

Fuat Akdağ, NTV’ye geçiş yaptıktan sonra bir süre bu kanalda önemli görevlerde bulundu. 2008 yılında ise NTV’nin spor kanalı olarak NTV Spor kuruldu. Spor programlarının başarılı ismi Akdağ, NTV Spor kanalı kurulur kurulmaz buraya geçiş yaptı.

fuat akdağ ntv spor programı

NTV Spor televizyonunda Spor Müdürlüğü görevini yürüten Fuat Akdağ, Mehmet Demirkol ile Spor Servisi’ni sunuyordu.

Fuat Akdağ NTV Spor’dan ayrıldı. İlk vedalaştığı isimler spor müdürleri oldu…

NTV Spor’un kapanacağı gün ve saat kesinleşti. Peki hangi programlar NTV’ye geçecek?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here