5 yılda 313 maç seyircisiz oynandı!

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a “Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önleme Yasası” ile ilgili olarak kaç kişinin statlara girmesinin yasaklandığını ve son 5 yılda seyircisiz oynanan maç sayısının kaç olduğunu sordu.

HALEN 3 BİN 523 KİŞİ CEZALI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, önergede her alan hususların, İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Müdürlüğünün Güvenlik Daire Başkanlığına ait Spor Güvenliği Şubesince takip edildiğini belirterek, “İlgili Şubenin son verilerine göre, söz konusu Kanun kapsamında bugüne kadar 16.574 kişi seyirden yasaklama cezası almış olup bunlardan 3.523’ünün cezası halen devam etmektedir” dedi.

313 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNANDI

Bakan Osman Aşkın Bak, “Özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe sahip özerk yapıda bir kuruluş olan Türkiye Futbol Federasyonunun soru önergesinde yer alan konuyla ilgili olarak verdiği cevaba göre, son beş yılda profesyonel liglerde, 313 maç için seyircisiz oynama cezası verilmiştir” açıklamasında bulundu.

GÜRER: 6 MİLYON 260 BİN KİŞİ CEZA ALMIŞ!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Son beş yılda 313 maçın seyircisiz oynanması demek ortalama 6.260.000 kişiye müsabakaları izlememe cezası verilmiş demektir. Maçın seyircisiz oynanmasına neden olanların sayısı bu rakam karşısında sıradan kalır. Kendini bilmezlerin cezasını futbolseverler ödemektedir. Bu bağlamda her konuda olduğu gibi eğitimin önemi büyüktür. Tribünde takım taraftarı olarak yer almak deşarj olmayı değil taraftarı olduğu takımı desteklemek ve başarısına ortak olmak duygusu ile buluşmalıdır. Başarısız olan takım içinde sürecin olumlu gelişeceği düşünülerek maçlara bakışmalıdır. Sonuçta bir gösteri olayını dahi izleyebilmeyi beceremeyenler varlığı da ayrıca düşündürücüdür. Futbol kulüpleri ve derneklerde bu anlamda önemli sorumluluk düşmektedir. Yasaklanan sayısı bir maç izleyicisi kadar olması da ayrıca kaygı vericidir psikolojik destek bu kişilere sağlanmalıdır” dedi.

Önceki İçerikFenerbahçe Kulübü’nden 4 gün sonra açıklama geldi: Aykut Kocaman takımımızın başındadır
Sonraki İçerik1905 GSYİAD’ın ‘Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı. İki kadın foto muhabiri ödül aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz