Galatasaray’da şaşırtan iddia! Burak Yılmaz 28 Ocak’ta satılmış!

Galatasaray yönetiminin, Burak Yılmaz’ın satışı konusunda Çin kulübü Beijing Guoan ile Türkiye’deki transfer dönemi bitmeden gizlice anlaşma sağladığı, ancak Burak’ın yerine yeni bir golcü alınamadığı için bu operasyonu bir hafta gecikmeli olarak duyurdukları ileri sürüldü

Yapılan bu gizli operasyonu son ana kadar teknik direktör Mustafa Denizli’den bile saklayan yönetimin, Çin’e gitmeyi düşünmeyen golcü oyuncuyu da “Biz senin için Çinliler’le anlaştık. Kulübün menfaatleri için gitmende fayda var” diyerek ikna ettikleri öğrenildi.

Galatasaray yönetiminin sır gibi sakladığı Burak Yılmaz operasyonu şöyle gelişti:

1- TARAFTAR TEPKİLERİ TETİKLEDİ
Sivasspor maçı sonrası seyirci tarafından protesto edilen Burak Yılmaz için uygun ortam oluştu.

Bir menajer aracılığıyla yönetime gelen “West Ham, Burak’ı istiyor. Satar mısınız?” teklifini değerlendiren yöneticiler, Osmanlıspor maçı öncesi bu haberi bilinçli olarak medyaya sızdırarak, Burak’ın satılması için kamuoyu oluşturdu.

bu6_FDM7T

2- MENAJERİ DEVREYE GİRDİ
Ancak West Ham’ın aracılar vasıtasıyla ilettiği bu tekliften Burak Yılmaz’ın menajerinin haberi yoktu.

Mali darboğazdaki yöneticiler bu fırsatı değerlendirebileceklerini söyleyince, Florya’da resmi teklif beklenmeye başlandı. Bu esnada Burak’ın menajeri de yönetimin oyuncusunu satmak istediğini anlayınca harekete geçti. Daha önce de Kral’ı isteyen Çin kulübü ile görüşmeler başladı.

3- WEST HAM ‘YEM’ OLARAK KULLANILDI
Daha önce Çin’den gelen iki kulübü reddeden Burak’ı kadroya katıp rakiplerine “Gol” atmak isteyen Beijing Guoan bu fırsatı kaçırmamak için kesenin ağzını açtı. Hemen Florya’ya 8 milyon Euro’luk bir teklif yollandı.

Yönetimin istediği olmuş, West Ham’dan teklif geldiği duyurulunca, Çinliler de harekete geçmiş, fiyat kızıştırması için şans doğmuştu. Burak, İngiltere’ye gitmek istiyordu. Ancak teklif fiyasko çıktı!

West Ham, Burak’ı sadece sezon sonuna kadar 1 milyon Euro bedelle satın alma opsiyonlu olarak kiralamak istediğini bildirince bu teklif ciddiye bile alınmadı ve “Burak’ı satmıyoruz” açıklamaları yapıldı. Bunun üzerine 28 Ocak’ta gizlice Çin kulübü ile masaya oturulup Burak’ın satışı için anlaşma sağlandı.

4- ADRİANO-BENİTEZ PAHALI GELİNCE ZAMANA OYNADILAR
Taraftar yeni bir golcü bekliyordu ve transferin bitimine sadece 3 gün varken Burak’ın satıldığını açıklamak büyük bir riskti.

Kemer sıkma dönemine girilirken, Milan’dan kiralanması düşünülen Brezilyalı Adriano, Burak’tan da fazla yıllık ücret isteyince, bu transfer rafa kalktı. Bunun üzerine Galatasaray yönetimi, Burak’ın Çin’e gidişinin duyurulması için 1 Şubat’taki transfer döneminin geçmesini bekledi.

Burak’ın satılmasını istemeyen, giderse de bonservisi 8 Milyon Euro’yu bulan Arjantinli Benitez’in alınmasını isteyen Mustafa Denizli de bu anlaşmadan 1 Şubat’tan sonra haberdar edildi. Böylece hem hocanın eli kolu bağlandı hem de Türkiye’de transfer bittiği için olası “Golcü almadılar, üstüne Burak’ı gönderdiler” tepkilerinin önü kesildi.

5- BURAK’A ‘BİZ AÇIKLARIZ’ DEDİLER, SESSİZ KALDILAR
Yönetim, Çin’e gitmeyi düşünmeyen Burak’a bu anlaşmanın kendileri tarafından kamuoyuna duyurulacağını, kulübün menfaatleri için gitmeyi kabul ettiği için kendisine teşekkür edileceğini söylendi.

Ancak beklenen açıklama bir türlü gelmedi. “Para için gitti” izlenimi oluşmasından rahatsız olan Burak Yılmaz patladı ve forma giymediği Konya maçının ardından “Şimdi yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Bir basın toplantısı yaparak tüm gerçekleri açıklayacağım” dedi. Bunun üzerine bir kez daha harekete geçen yöneticilerin Burak’a haber göndererek konuşmaması için uyarıda bulundukları öğrenildi. (HT)

Önceki İçerikŞenol Güneş 4-0’lık maç sonrası sitem etti!
Sonraki İçerikFenerbahçe’den UEFA’ya: Hep sizin yüzünüzden!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz