Fenerbahçe’den UEFA’ya: Hep sizin yüzünüzden

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar gündemi sarsarken, bir nokta gözlerden kaçtı. Sarı lacivertlilerin 1 numarası, açıklamasında finansal fair play konusunda en küçük bir sıkıntılarının olmadığını belirtti. Peki nasıl oldu da Türk kulüpleri birçok problem yaşarken Fenerbahçe rahat? UEFA’yla görüşen Fenerbahçe yetkilileri, bu toplantıda neler söyledi? İşte yanıtları…

BİR YIL TRANSFER YAPAMADIK
Görüşmede 3 Temmuz’a vurgu yapılırken “3 Temmuz öncesi hesaplar artıdaydı. 3 yıl Avrupa’ya gidemeyince eksiye geçti. Bu durumun sorumlusu sizsiniz. Yargıtay kararından sonra Avrupa’dan boşuna uzaklaştırıldığımız kesinleşecek” denildi.
Transferde gereksiz harcama yapmadıklarını belirten sarı lacivertliler “Geçen yıl sadece Diego’yu bonservissiz aldık. 1 yıl transfer yapmadık. Bu yıl da zorunlu olarak yaptık. Bu sebeple de finansal durumumuzda problem yok” açıklamasını yaptı.

azizyildirim-platiniblatter

GELENLERiN KAYNAĞI KOMBiNE
Fenerbahçe’nin 3 Büyükler içinde halka açılma oranı en düşük ve en yüksek değere sahip takım olduğunu ifade edildi. Fenerium’un devri ve halka açılması ile sermaye artırımından gelecek 160 milyon TL’nin de mali yapıda artı oluşturacağı belirtildi.
Geçen yıl 18 binde kalan kombine satışının bu yıl 40 bine ulaştırıldığı dile getirilirken transferlerin kaynağını bu şekilde açıklamış oldu. Fenerbahçe, bunun yanı sıra çok sayıda sponsorluk anlaşmaları yaptıklarını da görüşmede yetkililer aktardı.

DÖRT YILLIK ANLAŞMA YAPILACAK
Fenerbahçeli idareciler Şubat ayının ortasında UEFA ile bir kez daha bir araya gelecek. Bu toplantıda çok yüksek ihtimalle UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapılacak ve bu süreçte zarar 20 milyon Euro sınırına çekilmeye çalışılacak.

Önceki İçerikŞok iddia! “Burak 28 Ocak’ta satıldı, bu anlaşma Denizli’den bile gizlendi”
Sonraki İçerikGalatasaray, “Tek Bilek, Tek Yürek” kampanyasını başlattı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz