Galatasaray’ın Olağan Divan Kurulu toplantısında gergin anlar yaşandı. Bir üyenin, Olimpiu Morutan transferine yönelik iddiaları Başkan Burak Elmas’ı kızdırdı. 

Rumen gazetesini kanıt gösterdi

Divan üyesi Ayhan Yeğinsu, Cicaldau ve Morutan transferlerine işaret ederek eleştirilerde bulundu. Ekrana Romanya’dan bir gazete sayfası getiren Yeğinsu, “Hagi’nin Morutan transferinden 2 milyon Euro aldığı, sonraki satıştan da yüzde 30 pay alacağı yazıyor” şeklinde konuştu. 

Elmas: Bizi disipline verin

Burak Elmas bu iddiaya çok sinirlendi. Elmas, “Bize isnat edilen suçlamalar var. Transferde yolsuzluk, komisyon kasıtlı olarak iknayla sevk var. Gazete küpürüyle bir şey isnat ettiniz. Hangi gazete, kim yazmış… Bir suç istat ediyorsanız gereğini yapın disipline sevk edin” dedi.

Başkandan hodri meydan 

Bununla da kalmayan Elmas, “Elinizde bir şey varsa gereğini yapın. Teessüf ederim. Ben sizin niyetinizi sorguluyorum. Çünkü ben iyi niyetliyim” ifadelerini kullandı.

3.5 milyon Euro’ya transfer edildi

Rumen ekibi FCSB’den transferi uzun bir süreçte gerçekleşen Olimpiu Morutan için Galatasaray şu açıklamada bulunmuştu: “Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 3.500.000 Euro tutarında transfer bedeli ödenecektir. Transfer bedeli ödemesi üç yıla yayılmış bir ödeme planı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.” 

Galatasaray’da 2 golü var

Morutan şu ana kadar sarı-kırmızılı takımla çıktığı 8 maçta 2 gol, 1 asistlik performans sergiledi.

Hagi “Ben önermedim” demişti

Hagi, geçen ay takımı ile Florya’da Galatasaray ile bir maç oynamış ve karşılaşma sonrası iki Rumen transferi sorulduğunda “Ben önermedim” ifadesini kullanmıştı. Hagi ayrıca iki oyuncunun henüz genç olduklarını ve Galatasaray seviyesinde olmadıklarını ve belirtmişti.

Önceki İçerikÇebi’den Galatasaray göndermesi: Riva’yı satarak ayakta duruyorlar, biz bir şey satmadık
Sonraki İçerikErol Bulut: Benden önce ligi 6. ve 7. sırada bitiren bir Fenerbahçe vardı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz