İngiltere Futbol Federasyonu ve UEFA, FIFA seçimleri öncesi Sepp Blatter’in seçilmesi halinde 2018 Dünya Kupası’nı boykot kararı alabileceklerini belirtmişti.
İngiltere Futbol Birliği başkanı Greg Dyke, Sky News mikrofonlarına bu ihtimalin masada olduğunu belirtmişti. UEFA’nın desteklediği Ürdün Prensi Ali Bin Al Hussein, ilk tur sonucunda Blatter’in gerisinde kalınca seçimden çekildi ve Blatter 5. kez 4 yıllığına başkan oldu. Greg Dyke, İngiltere ve UEFA’nın bu konuda konuştuğunu ve Blatter’in adaylığını devam ettirme kararından bile büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti. Dyke; “Blatter, uzun dönemde bu yolsuzluk olaylarının altından kalkamaz. Yolsuzluk kabul edilemez.” ifadelerini kullandı. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson ise, yolsuzluk iddialarını “çok rahatsız edici” ve “üzüdü” olarak niteledi. Bu açıklamalarda sonra UEFA’nın 2018 Dünya Kupası hakkında boykot kararı alıp almayacağı, Blatter hakkındaki görüşünün ne olacağı merak edilmeye başlandı. (eurosport)

———–

Blatter, ABD ve Platini’yi topa tuttu

FIFA’nın dün yapılan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Sepp Blatter, ABD ve UEFA Başkanı Michel Platini’yi hedef alan açıklamalar yaptı.
İsviçre devlet televizyonu RTS’ye bir röportaj veren Blatter, FIFA yetkililerine yönelik yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak şunları söyledi: “ABD’nin suçlamasını bir şok olarak değerlendiriyorum. Bana göre bu, bana yapılmış bir davranıştır. Başkanlık seçimlerine iki gün kala böyle bir olayı meydana çıkarmak, bana göre pek samimi bir davranış değil. Madem bu rüşvet ve yolsuzluk olaylarını 1991 yılından beri biliyorlardı, neden şimdi olayı açıklıyorlar? Bana göre ABD, 2022 Dünya Kupası adaylığını kaybettiği için yanına İngiliz medyasını da alarak bana bu saldırıyı yaptı. Ne yazık ki bu işin içine Platini’yi de dahil etmeleri ve onun da buna olur vermesi beni çok üzdü. Prens Ali’yi Amerika destekledi, benim ayağımı kaydırmak istediler. Beni ve yönetim kurulu arkadaşlarımı suçlayamazsınız. Ben, üyelerin ahlak bekçileri değilim. Bu davranış onların şahsi görüşleridir. ABD’nin yakın zamanda UEFA’ya da bazı iftiralarda bulunacağına inanıyorum” dedi. (milliyet)

Önceki İçerikTSYD İstanbul Şube Yöneticisi İsmail Er’den sert bir açıklama daha geldi: Cumhuriyet Gazetesi’nden nefret ediyorum. Koltuk uğruna değer miydi?…
Sonraki İçerikMancini, Cimbom’u Milano’ya taşıyor! İtalyan çalıştırıcı, Galatasaray takımının yarısına talip oldu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz