İsviçre’nin Sion Kulübü Başkanından Blatter’e büyük suçlama: “Blatter kendini Papa zannediyor”

İsviçre Ligi takımlarından FC Sion’un Başkanı Christian Constantin basına yaptığı açıklamada “FIFA Başkanı Blatter kendisini Papa zannediyor. Ayrıca kendini Nobel Barış ödülü almış bir kişi olarak görüyor” dedi.

“SEPP DELİRDİ”
Constantin “Bana göre Sepp delirdi, bir çok aleyhte delile rağmen kendisini boş yere savunuyor. Blatter’in 90 gün futboldan men alması üzücü, ben kendisine görevi bırakmasını söyledim ama oralı olmadı. Bir kaç gün önce Blatter’e “Beni dinle ısrarcı olma parti bitti” dedim, şimdi ne yapıyor bilmem ama onun bu davranışı dünya futboluna büyük zarar veriyor” diye konuştu.

PLATİNİ ÇOK ÜZÜLMÜŞ!

Görevi 90 gün askıya alınan UEFA Başkanı Michel Platini, aldığı cezanın ardından ilk kez konuştu. Le Monde gazetesine açıklamalarda bulunan Platini, yasal haklarını sonuna dek koruyacağını söylerken, kendisini en çok üzen şeyin, diğer ceza alan kişilerle aynı kefeye konmak olduğunu belirtti.

FIFA Etik Kurulu’nun 90 gün futboldan men cezası verdiği UEFA Başkanı Michel Platini, “Beni en çok, diğer ceza alan kişilerle aynı kefeye konmak üzdü” ifadelerini kullanan Michel Platini, yasal haklarını kullanacağını belirtti. Avukatlarının FIFA prosedürlerini takip ettiğini ve gerekmesi halinde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne başvuracağını söyleyen Platini, FIFA’dan kendisine yapılan ödemenin danışmanlık bedeli olduğunu bir kez daha dile getirdi.

İngiliz Guardian gazetesi, UEFA Başkanı Michel Platini’ye, FIFA tarafından 2011 yılında ödenen 1.8 milyon Euro’nun rüşvet olduğunu öne sürmüştü. Gazeteye göre Platini bu parayı, 2011’deki başkanlık seçimlerinde Sepp Blatter’i desteklemesi karşılığında aldı. Platini ise 1998 ile 2002 arasındaki FIFA Başkanı Sepp Blatter’e verdiği danışmanlık hizmeti nedeniyle aldığını savunuyor. Bu hizmetle ilgili herhangi bir belge gösteremeyen Platını, Etik Kurulu’nun cezasıyla karşı karşıya kalmış durumda bulunuyor. (ntvspor)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here