GSYİAD Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışmasına 3 yeni kategori eklendi

Türk spor basınının en uzun soluklu yarışması olan Geleneksel Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf ve İçerik Yarışması’nda sürenin dolmasına az bir zaman kaldı. Yarışmada başvurular 17 Kasım saat 17.00’de sona erecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz 20. GSYİAD Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışmasına bu yıl 3 yeni kategori eklendi. Fotoğrafın yanı sıra bu yıl en iyi sosyal medya paylaşımı, haberi ve söyleşisinin de seçileceği yarışmanın sponsorluğunu geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de QUİCK Sigorta üstlendi.

Her sene yoğun katılıma sahne olarak merakla beklenen, birçok fotoğrafın ön plana çıkarak ses getirmesini sağlayan, masaları süsleyen güzel bir takvime ve arşive dönüşen, tatlı bir rekabetin hüküm sürdüğü Geleneksel Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışmasının şartnamesi şöyle:

1905 GALATASARAYLI YÖNETİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (1905 GSYİAD)

FOTOĞRAF VE İÇERİK YARIŞMASI HAKKINDA PROTOKOL

İş bu protokol, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 GSYİAD) tarafından düzenlenen “Sarı Kırmızı Kareler” Fotoğraf ve İçerik Yarışmasına katılım ve yarışmanın sonuçlarına ilişkin hukuki esasları belirlemek amacıyla düzenlenmiş olup katılımcı işbu yarışmaya ilişkin olarak aşağıda belirtilen hususları kabul, beyan ve taahhüt eder.

1)            Geleneksel Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf yarışmamızın konusu “Galatasaray”dır. Yarışmaya Galatasarayımızın tüm branşlardaki son bir yıl içindeki anlamlı ve en özel anlarını belgeleyen, yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflarla sadece medyada aktif olarak çalışmaya devam eden foto muhabirleri katılabilir.

2)            Foto muhabirleri yarışmaya en fazla 5 fotoğrafla katılım sağlayabilir.

3)            Yarışmaya katılacak fotoğraflarda photoshop olmayacak, anı yansıtan fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.

4)            Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ve Sarı Kırmızı Paylaşım, Haber ve Söyleşi kategorimizin konusu ise Galatasarayımızın tüm branşlarında son bir yıl içerisinde yapılan, sosyal medya platformları, yazılı basın, TV ve internet sitesinde yer alan “Yılın En İyi Sarı Kırmızı Paylaşımı, Yılın En İyi Sarı Kırmızı Haberi ve Yılın En İyi Sarı Kırmızı Röportaj & Söyleşisi” olarak belirlenmiştir.

5)            Yarışmaya katılacak sosyal medya paylaşımı, haber ve söyleşisi ise 3 adetle sınırlıdır.

6)            Yalnızca kurum hesaplarından yapılan sosyal medya paylaşımı, haber ve söyleşisi ile katılım sağlanabilir. Kişisel hesaplardan yapılan paylaşımlar geçerli değildir.

7)            Fotoğraf, sosyal medya paylaşımı, haber ve söyleşilerin teslimi için son tarih 17.11.2023’tür. Teslimat e-mail üzerinden 1905@gsyiad.org  dernek adresine yapılacaktır. Fotoğrafların boyutunun minimum 2500 pixel olması gerekmektedir. Sosyal medya paylaşımı, haber ve söyleşiler ise yazılı veya link uzantılı şekilde gönderilebilir.

8)            1905 GSYİAD Yönetim Kurulu tarafından belirlenmiş olan jüri, fotoğraf ile içerikleri değerlendirecek ve dereceleri belirleyeceklerdir.

9)            1905 GSYİAD, jüri tarafından değerlendirilecek içerikleri sosyal medya hesaplarında oylamaya sunarak dereceleri bu yolla belirleme hakkını saklı tutar.

10)         Fotoğraf Ödülleri: Birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000TL, üçüncüye 10.000TL, mansiyon 6.000TL olarak belirlenmiştir.

11)         Paylaşım, Haber ve Söyleşi Ödülleri: Yılın Paylaşımı 20.000 TL, Yılın Haberi 20.000TL, Yılın Söyleşisi 20.000TL olarak belirlenmiştir.

12)         Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar/video ve içerikler ile bu fotoğrafların/videoların deklanşör farklılığı içerenleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

13)         Yarışmaya gönderilen fotoğraf/video üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

14)         Katılımcı, eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını; eser üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini; üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde 1905 GSYİAD’ın herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğu olmadığını, bu durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluğun katılımcının kendisinde olduğunu; kabul, beyan ve garanti etmektedir.

15)         Kural ihlallerinde, ödül ve/veya sergileme iptal edilir. Ödül verilmişse katılımcının ödülü geri vermesi gerekir. Bu durum, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

16)         Yarışmanın ödül töreni 1905 GSYİAD’ın belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır.

17)         Ödül alan fotoğraflar/videolar 1905 GSYİAD tarafından sergilenecek ve bu eserler ile ilgili her türlü dijital ve basılı materyal üretilebilecektir.

18)         Yarışma sonunda ödül alan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları süresiz olarak 1905 GSYİAD’a ve sponsor firmaya ait olacaktır. 1905 GSYİAD ve yarışmanın sponsoru firma bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, takvim, ajanda, web sayfasında ve sair her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde kullanabilecek ve kullandırabilecektir.

19)         Ödül alan eser sahipleri, ödül tutarlarının aynı zamanda telif ücreti yerine geçtiğini; ödül alan eserler için verilen para ödüllerinden başka eserin kullanım ya da devrine ilişkin olarak her ne nam altında olursa olsun 1905 GSYİAD’dan herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul beyan ve taahhüt eder.

Katılımcı

İsim Soyisim / İmza :        

Tarih                       :   

Önceki İçerikUğur Erdener, SportAccord’un başkanlığına seçildi
Sonraki İçerikHilal- Seçkin Yıldız çiftinden çocuklara yönelik “Okulu Sevdiren Sevgi Dili” kitabı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz