Aybars Hünalp, Monaco’da düzenlenen dünyanın en büyük spor yayınları fuarına katılıp izlenimlerini Futbolmedya için yazdı:

SPORTEL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU KATARINA WİTT FRANSIZCA HOCASINI NİYE SERZENİŞLE ANDI?
Monaco’da spor yayıncılarının buluştuğu Sportel’de dün akşam görkemli bir törenle ödüller sahiplerini buldu. Monaco Prensi 2.Albert’in himayesinde yapılan ödül töreni pek çok Tv kanalından canlı yayınlandı.

Yarışma hakkında bilgi verirsek Fransızların ünlü disk atma dünya ve olimpiyat şampiyonu Melina Robert Michon’un başkanlığındaki jüri bir yıl boyunca hem sporcuların performanslarını hem de sporla ilgili program yapan televizyonların yayınlarını izliyor. 2024 Paris Olimpiyat Oyunlarının heyecanı yavaş yavaş Fransa’da yayılırken, burada gördüğümüz şampiyonlar da bizi geçmişe götürdü. Kick bokscu Anass Ahmidouch, jimnastikçi Samir Ait Said, Fransa’nın dünya şampiyonu 4X400 metre bayrak takımından Ted Andant, tenisin unutulmaz ismi Bianca Andreescu, Break dansçı B-Boy Junior , eskrimde dünya şampiyonu olan Fransız takımının vazgeçilmez elemanı Sara Balzer, paralimpik kanocu Nelia Barbosa gecede ilgi çeken isimlerdi. Almanya’ya buz pateninde 2 olimpiyat 4 dünya şampiyonluğu kazandıran Katarina Witt dün gece Monaco’da onur konuğuydu. Katarina Witt İngilizce yaptığı konuşmada çocukken Fransızca derslerine önem vermemesinden ötürü hayıflandı ve hocasını serzenişle andı.

Sportel ödüllerinde Tour de France’ın yarışını aktaran radyo ekibinin görüntülerini izlerken, ekrana gelen kaza beni Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda kaza geçiren Alessio Nieri’ye götürdü. Bodrum-Selçuk etabı sonra kaza geçiren şanssız bisikletçi Turun Sağlık Ekibi Koordinatörü İlker Cömert, Acil Sağlık Koordinatörü Dr.Esma Pehlivan, Acil Sağlık Müdahale Doktoru Dr.Ali Yapakçı ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 ekiplerinin müdahalesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. 24 yaşındaki sporcu nihayet dün taburcu oldu. Alkışlarımızı sağlıkçılara gönderiyoruz.

Önceki İçerikBeşiktaş eski yöneticisi Mete Vardar: Sezona bu kadar erken havlu atmak kahredici
Sonraki İçerikMichael Skibbe: Galatasaray bu sezon da şampiyon olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz