Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurula oy vermek için giden sarı- kırmızılı kulübün efsane ismi Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olurken gözyaşlarına boğulduğunu belirterek “18 yıldır Galatasaray kongre üyesiyim; ilk kez oy vereceğim. Fenerbahçe’ye ağlayarak gittim, kimse Galatasaraylılığımı sorgulamasın” diye konuştu.

Galatasaray’da olağanüstü seçimli genel kurulu Galatasaray Lisesi’nde başladı. Genel kurulda, eski başkan Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu sarı-kırmızılı kulübün 39. başkanı olmak için yarışacak. Sarı-kırmızılı camiada üyeler Özbek için kırmızı, Hamamcıoğlu için ise sarı renkteki oy pusulalarını kullanacak.

Galatasaray’daki başkanlık seçiminde oy kullanmak için Galatasaray Lisesi’ne giden sarı-kırmızılı kulübün efsane ismi Tanju Çolak, futbolculuk döneminde Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olurken gözyaşlarına boğulduğunu belirtti.

GS TV’ye konuşan efsane isim şunları söyledi:

“18 yıldır Galatasaray kongre üyesiyim; ilk kez oy vereceğim. Samsunspor’da oynarken Galatasaraylı olduğumu söyledim. Fenerbahçe’ye ağlayarak gittim, gitmemek için direndim. Fenerbahçe de bile ‘Ben Galatasaraylıyım, işinize gelirse’ dedim. Hiç kimse konuşmasın. Ben böyle bir Galatasaraylıyım. Kimse hava yapmasın”

“ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN TRANSFER OLDUM”

Çolak daha önce yaptığı açıklamalarda Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye örtülü ödenek aracılığıyla transfer olduğunu belirterek “Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak gidiyorum. Fenerbahçe Galatasaray’a 4,5 milyon para verdi. O para nereden geldi biliyor musun? Turgut Özal’ın örtülü ödeneğinden. Çünkü o kadar para verilemez. Böyle büyük para yok Fenerbahçe’de. Özal hasta Fenerbahçeliydi. Rıdvan ile ikimizi Taksim’de Ordu Evi var ya, ayda bir oraya futbol sohbetine giderdik sayın Turgut Özal’la.” demişti.

Önceki İçerikFenerbahçe’ye Portekizli sportif direktör geldi
Sonraki İçerikRıdvan Yılmaz, E. Frankfurt’a transfer oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz