FAİR PLAY KOMİSYONU ATA’NIN HUZURUNDA

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu, 42. Kuruluş yıldönümün kutluyor. 17 Kasım 1981 yılında Turgut Atakol Başkanlığındaki TMOK Yönetim Kurulu tarafından kurulan komisyon, o günden bu yana Fair Play ruhunu yurt genelinde yaymak için aralıksız sürdürdüğü çalışmalarına devam ediyor.

ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

Erdoğan Arıpınar’ın Başkanlığındaki TMOK Fair Play Komisyonu, 42. Kuruluş Yıldönümü kutlamalarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olması nedeniyle bu yıl Ankara’da gerçekleştirdi. 16 Kasım’da Ankara Atlı Spor Kulübü’nde toplantı yapan komisyon yönetimi, Fair Play konusunda yıl içinde yapılan faaliyetleri değerlendirirken, gelecek yıl için yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Komisyon üyeleri toplantının ardından düzenlenen kutlama yemeğinde, TMOK Fair Komisyonu’nun kuruluşundan bu yana yaşanan gelişmeler ve gelinen noktanın mutluluğunu yaşadı. Başkan Arıpınar yaptığı konuşmada, Dünya Fair Play Konseyi’nin (CIFP) ve Avrupa Fair Play Hareketi’nin en aktif komisyonu olarak bu noktaya gelinmesinde emeği geçen üyelere teşekkür etti. 42. Yıldönümünde üyelerin boynuna, Cumhuriyetin 100. Yılına özel hazırlanan Fair Play Hizmet Madalyaları takıldı.

ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİLER

Fair Play Komisyonu üyeleri, kuruluşunun 42. Yıldönümü olan 17 Kasım’da ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Anıtkabir ziyaretinde TMOK Fair Play Komisyonu üyelerine komisyon onursal üyesi, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Ahmet Ayık ile TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Korkmaz da iştirak etti.

Önceki İçerikAnadolu Efes’e yemek sponsoru Envai Karaköy Lokantası oldu
Sonraki İçerikEski hakemler Selçuk Dereli ve Mustafa Kamil Abitoğlu: VAR hakemleri yetersiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz