Trabzon yerel basınının önemli spor gazetecilerinden, eski Süper Lig hakemi Hamza Mısır gazetedeki görevinin ardından evine giderken saldırıya uğradı. Darp edilen Mısır’la ilgili TSYD yazılı bir açıklama yaptı:

“Üyemiz Mısır’a yapılan saldırıyı kınıyoruz

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi üyemiz Kuzey Ekspres Gazetesi’nin Spor Müdürü Hamza Mısır, Trabzonspor – Galatasaray maçının ardından gazete sayfalarını tamamlayıp, gazeteden ayrıldıktan sonra kimliği belirsiz kişilerin saldırısına maruz kalmıştır.

Görevi sadece kamuoyunu aydınlatmak olan meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı aynı zamanda basın özgürlüğüne yapılan bir saldırı olarak nitelendiriyor, saldırganların bir an önce yakalanarak adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.

Değerli meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, Sayın Hamza Mısır’a geçmiş olsun dileklerini iletiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Spor Yazarları Derneği”

 

CEMİYET’TEN DE KINAMA GELDİ

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kuzey Ekspres Gazetesi Spor Müdürü Hamza Mısır’ın darp edilmesini kınadı.

TGC’den yapılan yazılı açıklamada, Mısır’ın dün akşam saatlerinde gazeteden çıkmasının ardından 3 kişi tarafından takip edildiği, ardından aracına yaklaştığı sırada saldırıya uğradığı anımsatıldı.

Açıklamada, saldırı sırasında darp edilen ve hastaneye giderek darp raporu alan Mısır’ın, aynı zamanda şikayetçi olduğuna işaret edilerek, “Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak üyemiz ve meslektaşımıza yönelik saldırıyı şiddetle kınarken bir an önce saldırganların yakalanması, adalete teslim edilmesi, böyle bir olayın bir daha gerçekleşmemesi için detaylı önlem alınması en büyük temennimizdir.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here