Galatasaray‘ın eski ikinci başkanı Turgay Kıran, Mayıs’taki olası seçim öncesi bir çatı aday için çalıştığını söyledi; düşündüğü ismi açıkladı.
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Kıran, “Olayı sadece Mali Genel Kurul’la bağlamamak gerekir. Rövanşist bir anlayış oldu. Bu Galatasaray’a hiç yakışmıyor. Biz sevgi ve saygıyı yönetebilen bir toplumduk. Ne yazık ki bu görüntüden uzaklaştık. Maalesef İnan Kıraç ve arkadaşları adam atıyor ve Galatasaray sürekli seçimlere gitmek zorunda kalıyor. Artık bu yapı kırılmalı. İstikrarlı yönetimler olmalı. Şu andan itibaren Galatasaray’ın örf ve adetlerini bilen arkadaşlarımız toparlanmalı; biraraya gelmeli. Başlarına bir ağabey seçerek çalışmalı. Galatasaray ancak eski günlerine bu şekilde gelebilir. İdari konularda çok ciddi bir başarısızlık var. Galatasaray genel kurulunun iradesine karşı mücadele edilmez. Verdikleri karara saygı duyup, o koltuktan ineceksiniz. Yeni bir sayfanın açılmasını sağlayacaksın. Verilmiş bir karar var. Yeni gelecek yönetim hızlı bir tüzük tadil kongresi yapıp, bundan böyle bu tür sorunların yaşanmamasını sağlamalılar.
Yapılacak seçimde kimlerin aday olacağı konusuna gelince Dursun Özbek yanına Ahmet Ocaklı’yı da alıp bir çalışma yapıyor sanırım. İnan Kıraç, divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nu gösteriyor. Ozan Korkut pırlanta gibi bir çocuk; ama genel kurul pek benimseyemedi. Bir çok alternatif var; ama bunlar başarılı olamaz. Dolayısıyla geçmişte başarılı olmuş insanların bir araya gelip, bir ağabey etrafında toplanarak, Galatasaray’ı iki dönem yönetmesi gerekir. Faruk Süren olabilir. Görev sizi getirebilir. Hem liseli değil hem de liselilerin sevdiği bir isim. Geçmişte başarılı olmuş bir insan. Neden olmasın. Alp Yalman sıcak bakmayabilir; ama ben onun da olması gerektiğine inanıyorum. Ben arkadaşlarımı toparlıyorum ve bu çatı aday etrafında birleşilmesi için çalışıyorum. Şu anda Galatasaray’ı biraraya getirmek gerekiyor. Ben de Galatasaray Liseliyim; bundan gurur duyarım; ama hiçbir zaman bu özelliğimle ön plana çıkmadım. Galatasaray’ın alaylı bir genel kurul yapısı vardır.  Buna saygılı olmamız gerekir. Faruk Süren alaylı; ama liselilere saygılıdır” dedi.
Önceki İçerikBeşiktaşlı eski yönetici Ahmet Akpınar’dan şok suçlama: Fikret Orman nasıl üye yapıldığı belli olmayan 5 bin 300 üyenin oyuna güveniyor!
Sonraki İçerikFenerbahçe ve Galatasaray, Suudi kulüplerine karşı iş birliğine gidiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz