Beşiktaş’ın hukuk işlerinden sorumlu eski yönetim kurulu üyesi Ahmet Akpınar, Mayıs’taki seçim öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı: “Nasıl üye yapıldıkları belli olmayan 5300 kişi nedeniyle Fikret Orman seçimi garanti görüyor” dedi.
 
FİKRET ORMAN, BEŞİKTAŞ’I ÇAĞLAYAN’DAN ALMADI! 
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Akpınar, “Beşiktaş’ta malî sorunların kökten çözülmesi için sayın başkanın para hesabını net bir biçimde vermeli. Her seferinde, 26 Şubat 2012‘den itibaren, her seferinde borcu farklı söylüyor. En son divan kurulu toplantısında ‘Ben 370 milyon dolar borçla kulübü devraldım’ diyor. Bu tamamen gerçek dışı. Sanıyorum başkanı yanıltıyorlar. Bu paranın bir kısmı TL, bir kısmı dolar, bir kısmı Euro’ydu. Tamamının dolar olması mümkün değil. Ben icraa kurulundaydım. Rakamların hepsi ben de mevcut. Ayrıca Beşiktaş’ın davalarıyla ilgili açıklamaları da yanlış. Çağlayan Adliyesi’nde 470 tane dava yoktu. Sayın başkan Beşiktaş’ı Beşiktaş iradesinden aldı; Çağlayan Adliyesi’nden almadı. 470 dava yoktu. 107 dava vardı. Sanırım sayın başkanı, espiri yaparak söylüyorum, kandırıyorlar. Sayın başkanın da bunları söylemek, sanırım işine geliyor. Sayın başkan ‘evinin kirasını ödeyemeyen insanlar bana hesap soramaz’ diyor.  Sorarlar, o insanlar son kuruşunu Beşiktaş maçlarına gitmek için kullanıyor. Forma alarak ödüyor. Herkes sorar” dedi.
İKTİDAR OLABİLİR; AMA MUKTEDİR OLAMAZ
Avukat Akpınar, “Hürser Tekinoktay seçimde aday; ama başarılı olma şansı yok. Mevcut durumda sayın başkan tek tabanca olarak gözüküyor. Ancak 5300 kişilik bir grup var. Bunların üyelikleriyle ilgili denetleme kurulunun raporu var. Nasıl üye oldukları tespit edilemiyor. Sayın başkan bunlara güveniyor. Geçen hafta duruşma vardı. Bu duruşmada mahkeme tedbir kararı vermedi.  Dolayısıyla bu 5300 kişinin oyuna güvenerek seçimi kazanacağını düşünüyor Fikret Orman. Seçimi kazanabilir, iktidar olabilir; ama muktedir olamaz. Sayın başkan çok işi geldi; fakat sonra tek adam rejimine döndü. Sayın başkandan başka konuşan bir yönetici var mı? Bizim dönemimizde her yönetici gerektiğinde konuşuyordu. Sanırım bu başkanı yıpratıyor” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here