Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç’un Kahraman Bapçum için TSYD’yi hedef alan yazısına derneğin eski yöneticisi Turgut Koloğlugil’den eleştiri geldi:

Merhaba..
28 Eylül Cuma günü Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) İstanbul Levent’de bulunan genel merkezinde Genel Başkan Oğuz Tongsir ile buluştuk ve sohbet ettik. Aynı anda, eski genel başkanımız ve derneğimizin kurucularından Kahraman Ağabey’in (Kahraman Bapçum) vefat haberi geldi. Oğuz hemen ailesiyle temasa geçip, genel merkezde spor yazarlarınında katılacağı bir tören yapılmasını talep etti. Bapçum ailesi, cenazenin Kadıköy Galippaşa Camii’nden kaldırılacağını belirtip, gidip- gelmenin zor olacağını söyledi ve tören teklifine sıcak bakmadı..
Bunları neden yazıyorum..
Cenazeden iki gün sonra çok değer verdiğimiz gazeteci büyüğümüz Hıncal Uluç, Sabah Gazetesi’nde TSYD’nin Kahraman Bapçum için tören yapmadığını yazdı..Töreni Bapçum ailesinin istemediğini bilmeden.
Çok değerli Hıncal Ağabeyim herkesin bildiği gibi taşı gediğine koymada usta bir gazetecidir..Trafikte aracının yanından hızlı geç, ertesi gün plakanı sütunlarında okursun.
Şimdi; hani akıl vermek gibi olmasın da..Sayın devlet büyüğümüz; UEFA 2024 finallerini kaybettiğimiz bir günün sonrasında ”Masraftan kurtulduk” açıklamasını gazetelerden hepimiz okuduk..Saygıdeğer Hıncal Ağabey.. ”Madem masraf yapacaktık da, niye aday olduk ?” diye soramaz mıydın..” Aday olduk, milyonlarca doları niye harcadık ?” diyemez miydin… Ve sonra…Etçi Nusret gerzeğinin de yer aldığı o tanıtım filmine, elinin tersiyle şöyle bir Osmanlı tokadı çakamaz mıydın.
Neyse… Ben işine karışmayayım.. Yalnız; bir yorum yapmama izin ver.
Ya gazeten yazdırmıyor… Ya da gerçekten çok yaşlandın..
SAYGIMLA.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here