Güneş gazetesi yazarı Aybars Hünalp, İsveç ve Letonya’da hayal kırıklığı yaratan sonuçlar alan A Milli Takımımızı yazdı:

 

Türk basketbolunun makyajı akıyor

Bu sütunu takip edenler hatırlayacaktır; ‘Türk Basketbolu yukarı doğru düşüyor’ , ‘Yarı final şansımız sıfır ‘ , ‘ O kısa boylu boyacıyı bulun’ , ‘ Hata değil, çare bulun’ başlıklarıyla az 4 -5 yazı konum Basketbol da kulüplerimizin elde ettiği başarıların ülke basketbolunun içinde bulunduğu açmazı makyajladığını anlatmaya çalıştım..
Elbette bunları yazarken de Gençlik ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu eski Üyesi ve Basketbol Federasyonu üst yönetiminde uzun yıllar görev yapmış Sevgili Ömer Gürsoy’un 2016 yılında yazdığı rapora dayanıyordum.
O rapor zaten Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olma şansımızın sıfır olduğunu söylerken bir başka öngörüyü de iddia ediyordu: 2019 Dünya Basketbol Şampiyonası’na da katılamayacağız..
Basketbol Milli Takımımızın önce İsveç ardından da Letonya mağlubiyeti ve ortaya konulan daha doğrusu konulamayan oyun sonucunda yine Ömer Gürsoy’un kehanetinin doğru çıkacağı endişesini bana hissettirdi.
Son 1 yılda en az 5 kez “basketbolu geliştirmemiz lazım, yaygınlaştırmamız lazım” diyen Cumhurbaşkanımızın bu temennisini hayata geçirilmesini ve Türk Basketbolunun o eski görkemli günlere ulaşmasını diliyorum; Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan ..

HER PAZAR KADIKÖY KOŞACAK

Türk atletizm tarihinin önemli organizatörlerinden Osman Atakan Tekin haber verdi.Hedefi yardımlaşma olan Fenerbahçeli Sporcular Derneği bu pazardan 27 Mayıs tarihine dek sahilde ücretsiz katlanabilecek koşu düzenlemiş. Emeği geçenleri kutluyoruz.

MÜZELİK YÖNETİMLER

Yıllardır büyük kulüpleri müze açmaya teşvik eden biri olarak Galatasaray’ın da müze açmasını büyük sevinçle karşıladım.Sonra da aklıma geldi zaman zaman kulüplerimize çok kötü yönetim kurulları geliyor görev almak icin.Acaba bu müzelerin bir bölümünü de bu yönetim kurullarının fotoğrafı altına da o dönemde alınan sonuçlar konsa hoş olmaz mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here