Dünya Yüzme Şampiyonası Güney Kore’de başlıyor

Turkcell’li yüzücüler
Dünya Şampiyonası’nda

 

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde önemli başarılar elde etmeye devam eden Türk yüzmesinin yıldızları, yeni madalyalar için Dünya Yüzme Şampiyonası’nda mücadele edecek. 21 Temmuz’daki yarışlarla Güney Kore’nin Gwangju kentinde başlayacak ve 28 Temmuz’da noktalanacak organizasyonda Türkiye, 8’i kadın, 8’i erkek toplam 16 kişilik sporcu kafilesi ile yer alacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde çok öenmlşi başarılara imza atmaya devam eden Türk yüzmesi Dünya arenasında boy gösteriyor. Ay yıldızlı sporcular Dünya Yüzme Şampiyonası’nda madalya elde edebilmek için havuza girecekler. 21 Temmuz’daki yarışlarla Güney Kore’nin Gwangju şehrinde başlayacak ve 28 Temmuz’da noktalanacak organizasyonda, Türkiye’yi 8’i kadın, 8’i de erkek olmak üzere toplam 16 sporcu temsil edecek.

Dünyanın en önemli yüzme şampiyonasına ay-yıldızlılar adına katılacak sporcular ve disiplinleri ise şöyle:

KADINLAR:

Sporcu                                    Disiplin

Ekaterina Avramova               50 Metre Sırtüstü, 100 Metre Sırtüstü, 200 Metre Sırtüstü

Sezin Eligül                             4×100 Serbest Karışık

Gülşen Beste Samancı            50 Metre Kurbağalama

Aleyna Özkan                         50 Metre Kelebek, 100 Metre Kelebek

Viktoria Zeynep Güneş           200 Metre Karışık, 400 Metre Karışık, 200 Metre Kurbağalama

Nida Eliz Üstündağ                 200 Metre Kelebek

Gizem Güvenç                        4×100 Serbest Karışık

Selen Özbilen                         50 Metre Serbest, 100 Metre Serbest, 200 Metre Serbest

ERKEKLER:

Sporcu                                    Disiplin

İskender Başlakov                  4×100 Metre Serbest

Metin Aydın                           50 Metre Sırtüstü, 100 Metre Sırtüstü, 200 Metre Karışık

Berkay Ömer Öğretir              50 Metre Kurbağalama, 100 Metre Kurbağalama

Hüseyin Emre Sakçı                50 Metre Kurbağalama, 50 Metre Serbest, 100 Metre Serbest

Ümit Can Güreş                      50 Metre Kelebek, 100 Metre Kelebek

Yalım Acımış                           4×100 Metre Serbest

Kemal Arda Gürdal                 4×100 Metre Serbest

Erge Can Gezmiş                    200 Metre Serbest, 400 Metre Serbest

İLK GÜN PROGRAMI

200 mt Bireysel Karışık Kadın – Viktoria Zeynep Güneş

400 mt Serbest Erkek – Erge Can Gezmiş

100 mt  Kelebek Kadın – Aleyna Özkan

50 mt Kelebek Erkek  – Ümit Can Güreş

100 mt Kurbağalama Erkek – Berkay Ömer Öğretir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here