Türkiye Rafting Federasyonunun faaliyetlerine son verildi. Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının 23 Ağustos tarihli, 194 sayılı oluruyla federasyonun kapatıldığını söyledi.

Faaliyetleri durdurulan Türkiye Rafting Federasyonunun Başkanı Fikret Yardımcı, Gençlik ve Spor Bakanlığının 23 Ağustos tarihli, 194 sayılı oluruyla federasyonun kapatıldığını açıkladı.

Terörü sporla yenme mücadelesi kapsamında Doğu ve Güney Doğu’daki illerde, “özellikle sıfır noktalarında” çok sayıda şampiyona yaptıklarını ve raftingi gençlerle buluşturduklarını vurgulayan Yardımcı, alınan kararın bir daha gözden geçirileceği düşüncesinde olduğunu ifade etti.

“Spor Bakanımız, Bakan Yardımcımız, genel müdürlerimizin hepsi bizim tarafımızdadır.” diyen Yardımcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Rafting son yıllarda Güney Doğu’nun parlayan yıldızıydı. Onun için biz, bu yanlıştan geri dönüleceğini düşünüyoruz. Gençlerin temelleri var, bu yoktan meydana çıktı. Çok mücadele verdik. Bu karar alınalı tam 4 gün oldu ama biz basına sızdırmadık. İçimizde çözelim istedik. Gençler, Güney Doğu’da bu sporu yapanlar, ‘Cumhurbaşkanımıza iletin, sonuca razıyız’ dedikleri için açıklama yaptık.”

Türkiye Rafting Federasyonu’nun kapatılmasının ardından Yardımcı’nın Dünya Rafting Federasyonu Başkan Yardımcılığı unvanı da düşmüş oldu.

Önceki İçerikSergen Yalçın, Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra ilk kez konuştu, babası Özer Yalçın’ı anlattı
Sonraki İçerikTSYD Koşusu’nu, Birkan Bora Akarsu’nun sahibi olduğu Şimşek Efe (Altaha – Songülhanım / Albatur) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz