Modern Pentatlonda U24 Kategorisinde bir ilk

Polonya’nın Drzonkow kentinde düzenlenen U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası’nın kadınlar finali tamamlandı. Finalde yarışan milli pentatletimiz İlke Özyüksel, yüzme, eskrim, binicilik ve laser run kategorilerinde gösterdiği performansla toplamda 1401 puan alarak Avrupa Şampiyonu oldu ve U24 kategorisindeki ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandı. 

TEK BAŞIMA YAPMADIM!

Milli pentatletimiz İlke Özyüksel, şampiyon olacağına inandığını belirterek, “Tüm dünyada çok zor bir yıl oldu. Sporcular olarak bizler bu durumdan çok etkilendik. Ancak performansımızı korumak için hem kişisel çabalar içine girdiğim gibi, bakanlığımızın ve federasyonumuzun bizlere sağladığı imkanları da en iyi şekilde değerlendirmeye gayret ettim. Bugün aldığım başarı, tüm modern pentatlon camiasının bir başarısıdır. Bunu tek başıma yapmadım. Arkasında idarecilerimizden teknik ekibe kadar herkesin payı var. Şampiyonluğumu kalpleri bizlerle atan ülkemize adıyorum” şeklinde konuştu. 

TOKYO’YA DOĞRU SAĞLAM ADIMLARLA

Ülkemize kazandırdığı şampiyonluktan dolayı milli sporcumuz İlke Özyüksel’i tebrik eden Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Başkanı Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, “U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde yarışan milli sporcumuz İlke Özyüksel’i, gösterdiği başarılı performanstan dolayı yürekten kutluyorum. Alınan sonuç, teknik ekiple birlikte pandemi süreci boyunca girilen kampların en iyi şekilde değerlendirildiğinin bir göstergesidir. Bu şampiyonlukla İlke, önümüzdeki yıl Tokyo’da yapılacak olimpiyatlara sağlam adımlarla ilerlediğini herkese göstermiş oldu” dedi.   

SIRA ERKEKLERDE

Polonya’da yapılan U24 Modern Pentatlon Avrupa Şampiyonası, erkekler müsabakalarıyla devam edecek. Erkekler kategorisinde sporcularımız Buğra Ünal, Arda Selçuk, Dora Nusretoğlu ve Yunus Çalışkan ülkemizi temsil edecek. Şampiyonanın son günü olan pazar günü kadın erkek olarak yapılacak mix yarışının ardından son bulacak. (TSA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here