Spor yazarları Ivan Bebek’in kasıtlı olarak Fenerbahçe’nin aleyhine kararlar verdiğini öne sürdüler

Fenerbahçe’nin bariz hakem hatalarının yaşandığı maçta Braga’ya elenmesi, sert tepkilere yol açtı. Türk basını manşetlerinde ağırlıklı olarak Hırvat hakem Ivan Bebek’i ön plana çıkarırken, Mustafa Çulcu’dan Ahmet Çakar’a, Erman Toroğlu’na kadar eski hakemler karşılaşmanın hakemini ağır şekilde eleştirdiler.

Braga – Fenerbahçe maçında yaşanan hakem hataları kafalarda soru işaretine de yol açtı. Vitor Pereira’ya maç sonrası basın toplantısında “UEFA, Ankara saldırısı sonrası Fenerbahçe’nin tur atlamasını istememiş olabilir mi?” diye soru yöneltildi. Portekizli çalıştırıcı ise “Ben sadece futbol hakkında konuşabilirim” yanıtını verdi. Ancak Pereira’nın geçiştirdiği bu soruya spor adamları çok net yorumlarla yanıt verdiler.

DİLMEN: OPERASYON VAR
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin hatta Türk futbolunun bir operasyonla karşı karşıya olduğunu iddia etti. Dilmen, “Fenerbahçeli olduğum için yanlış anlamasınlar. Ahmet Çakar tarzı söylüyorum ama operasyon yaptılar. Bu operasyon için 1 ay önce düğmeye bastılar. Galatasarayımıza 1 yıl ceza verdiler. Bu işten yırtan çok takımlar görüyorum. İkinci olay Hakanımıza yapılanlar. 2012’den beri duran dosya birden bire disiplin kurulunda karara varılıyor. Bu 3 oldu. Bu bildiğin operasyon” ifadelerini kullandı.

e148137b73e5475fb1406057d67aa3a8_bebekhd

TANRIKULU: TESADÜF DEĞİL
Spor yazarı Altan Tanrıkulu ise Fenerbahçe’nin Ankara’da yaşanan saldırı yüzünden elendiğini iddia etti. Tanrıkulu, “Ankara saldırısı Fenerbahçe’nin kurban edilmesinde bir etken. Başka bir açıdan baktığımız zaman; Galatasaray’a UEFA’dan verilen ceza, Hakan Çalhanoğlu’nun EURO 2016 öncesi yaşadıkları ve Fenerbahçe – Braga maçındaki hakem kararları olarak bakıyorum ve şunu görüyorum; Türk futbolunu Avrupa’dan ötelemek istiyorlar. EURO 2008’de de aynı durumları yaşamıştık. Arda Turan ve Tuncay Şanlı kart cezaları nedeniyle Almanya’ya karşı oynayamamıştı hatırlarsanız. Öte yandan Galatasaray – Lazio maçında taraftarlara uygulanan inanılmaz güvenlik kontrolü ve Rus bir hakemin verilmesi olayı var. Bunları anlamak gerçekten zor” dedi.

INFANTINO SONRASI İŞİMİZ ZOR
Gazeteci Altan Tanrıkulu, Infantino’ya dikkat çekerek; “FIFA Başkanı olduktan sonra Türk takımlarının işi çok daha zor olacak. Infantino’nun göreve gelir gelmez bunları yaşamamız garibime gitti. İnşallah devamı gelmez ve tekrar yaşamayız” ifadesini kullandı. (karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here