Sinema ve dizi oyuncusu Aybüke Pusat, icra ve haciz şoku yaşadı. CNN Türk’te yayınlanan habere göre; uzun zamandır kamuoyunun gündeminde yer alan kiracı ve ev sahipliği anlaşmazlığı, bu kez bir ünlünün başına geldi.

Pusat Aralık 2019’da Şişli’de bir ev tuttu. Bir yıllık kira bedeli olan 41 bin lirayı da peşin ödedi. Yapılan kira sözleşmesinde kira artış oranının yıllık ÜFE / TÜFE’ye bağlı olduğu belirtildi. 2021’e gelindiğinde ise aynı sözleşme üzerinden ev sahibi kiracı ilişkisi devam etti.
Aybüke Pusat’ın ev sahibi, “Çocuğum evleniyor ve burada oturacak” diyerek evi boşaltmasını istedi. Aybüke Pusat da bu talebi reddedince ikili davalık oldu. Ancak ev sahibiyle kiracı anlaşmazlığı bununla da kalmadı. İstanbul 17. Asli İcra Hukuk Mahkemesi’nin gerekçeli kararına göre oyuncu Aybüke Pusat, geçtiğimiz mart ayının kira bedeli olan 5500 lirayı ev sahibine ödemedi. Ev sahibi de bunun üzerine icra takibi başlattı. Pusat’ın avukatı, takibin başladığı ertesi gün 5 bin 500 TL’yi ödedi ve icra takibine itiraz etti. Ancak 17. İcra Hukuk Mahkemesi’nden Aybüke Pusat’a iyi bir haber gelmedi. Çünkü Pusat her ne kadar 5500 liralık kira bedelini ödemiş olsa da dosya masraflarını ödememişti bu sebeple icra devam etti. Bunun üzerine Pusat’ın banka hesaplarına haciz konuldu, ünlü oyuncu kiranın üzerine 7 bin TL de dosya masrafı ödemek zorunda kaldı.

Önceki İçerikDünya Kupası’ndan son haberler! Bülent Boğ, Katar 2022’yi Futbolmedya için yorumladı
Sonraki İçerikbeIN MEDIA GROUP’un dijital içerik platformu “TOD” Türkiye’ye geliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz