Flaş iddia! VAR kalkıyor!

UEFA’nın 55 üye ile yaptığı toplantısı görüşülen konular ortaya çıktı. L’Equipe’te yer alan haberde VAR sisteminin sezon sonuna kadar devre dışı kalması ve iptal edilebilecek liglerdeki takımların geleceğinin konuşulduğu aktarıldı.

Flaş iddia! VAR kalkıyor!

UEFA‘nın 55 üye ile yaptığı toplantısı görüşülen konular ortaya çıktı.

UEFA’nın VAR sistemi hakkında flaş bir karara imza attığı ve bunu tüm federasyonlara aktardığı iddia edildi.

UEFA’nın bu kararı öncelik Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde uygulayacağı öğrenildi.

L’Equipe‘te yer alan haberde VAR sisteminin sezon sonuna kadar devre dışı kalması ve iptal edilebilecek liglerdeki takımların geleceğinin konuşulduğu aktarıldı.

UEFA, 55 üye ülkeyle video konferans yoluyla dün bir toplantı yaptı. Burada birçok önemli konu masaya yatırıldı. 23 Nisan Perşembe günü yapılacak nihai toplantı öncesi kararlaştırılması gereken konular başlıklar halinde çıkarıldı.

İşte UEFA’da yapılan toplantıda sunulan yol haritası: -UEFA, 3 Ağustos’a kadar yerel lig-kupa maçlarının bitmesini önerdi. EURO 2020 play-offlarının da eylül ayında oynanması bildirildi.

-Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde kalan maçlarda VAR sisteminin kullanılmaması dile getirildi. VAR odasında çok sayıda insan bulunmaması için bu görüş belirtildi.

-Liglerin ve kupa maçlarının tamamlanması ‘güçlü’ bir öneriyle federasyonlardan istendi.

-Liglerini iptal edecek ülkelerin yazılı olarak nedenlerini sunması istendi. Nedenler makul görünürse de Avrupa kupalarına katılım için nasıl bir yol izleneceğinin duyurulacağı aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here