Spor basınının usta kalemi Fehmi Özgüler, Fenerbahçe’ye transfer haberini ilk duyuran gazeteci olarak çeyrek asırdır tanıdığı Volkan Demirel’i yazdı:

Yaptığı olaylarla hep gündeme gelen Fenerbahçe’li Volkan Demirel’in Kartalspor’dan beri tanırım. Ersin Şolpan’ın çalıştırdığı Kartalspor’un kalesini başarı ile koruyan Volkan Demirel, Kartalspor’un maçları bitmeden Fenerbahçe ile ön anlaşma yapmıştı.

Teknik direktör Ersin Şolpan beni arayarak, “Fehmi Baba Volkan Demirel Fenerbahçe ile anlaştı, sezon sonunda Fenerbahçe’ye gidecek” demişti. Ben de hemen Fenerbahçe forması alıp Volkan Demirel’e giydirerek Güneş Gazetesi’ne haber yapmıştım.

Volkan Demirel  çok kısa zamanda önce Fenerbahçe, daha sonra da A Milli Takım’ın değişmez oyuncusu oldu. Volkan Demirel, şöhretinin artmasıyla olayların da adamı oldu. Her taşın altından Volkan Demirel’in çıkmasıyla tepkileri üzerine çekmeye başladı. A Milli Takım’ın maçı öncesiyle taraftarlarla tartışan Volkan Demirel, soyunma odasının yolunu tutunca bir daha A Milli Takıma seçilemedi.

Bir Fenerbahçe- Galatasaray maçında kendisine tıngır-mıngır gelen topu poposuyla stop etmesi, Galatasaray’lı arkadaşlarıyla alay etmesi ile iyi görüntü vermedi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile ters düşmesi ile de kadro dışı kaldı.

Fenerbahçe- Trabzonspor maçı sonrasında televizyona verdiği demeçte, “Benim aleyhimde konuşan Trabzonspor tercümanı benden ve camiamdan özür dilesin. Yoksa otobüsten aldırır, özür diletirim” demesi gündeme bomba gibi düştü.

Volkan Demirel kardeşim, bu tür açıklamalar Fenerbahçe Kulübü’nün Kaptanı Volkan Demirel olarak sana hiç de yakışmadı. Adama sormazlar mı, “Bugüne kadar kaç kişiyi otobüsten aldırdın?” diye. Sen Pırpır Spor’un kaptanı değil, Fenerbahçe’nin kaptanısın. İyi ki Trabzonspor otobüsüne girmemişsin, Erman’ın dediği gibi, “Otobüse binersin ama bir daha çıkman zor olurdu…”
NOT: Volkan Demirel’e yapılanları da asla onaylamıyorum. Türk Devletinin güvenlik güçleri, savcılığı var…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here