Spor basınının usta kalemi Fehmi Özgüler, saha kenarı şovları ile tanınan ve sık sık kart gören Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica’yı sert sözlerle eleştirdi:

Gaziantepspor Teknik Direktörü Darius Sumudica rekora koşuyor. Şımarık ve agresif hareketleriyle tüm dikkatleri üstüne çeken Darius Sumudica, sarı ve kırmızı kart görmeye devam ediyor.

Bugüne dek rakip teknik direktörlerle, futbolcularla, seyircilerle ve hakemlerle dalaşan Durius Sumudica, Gaziantepspor’un Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmada hırçınlığını gösterince, orta hakem Ali Palabıyık haklı olarak kırmızı kartı gösterdi.
TFF Süper Ligleri’nde bugüne kadar hiç bir teknik direktör, Darius Sumudica kadar sarı ve kırmızı kart görmedi.
Sumudica, Romanya’da veya Avrupa’da bu şımarıklığı ve kabadayılığı gösterebildi mi acaba? Bana göre hayır. Buna bu kadar şımarma ve kabadayılık yapma şansı veren Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu küstaha artık haddini bildirmeli. Darius Sumudica, kırmızı kart gördükten sonra, işaret parmağı ile “Ben sana göstereceğim” demesi bardağı taşıran son damla oldu. Sen kim oluyorsun da bir Türk hakemine bu işareti yapıyorsun. Yeter artık yeter Darius Sumudica. Defol git Türkiye’den…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here