At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show kapsamında düzenlenen At Güzellik Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Türkiye’de bu sene ikincisi düzenlenen yarışmanın birincisi Deli Ünveren oldu. Yarışmada ikinciliği Anadolu Hisarı, üçüncülüğü ise Buharalı aldı. Yarışmayı kazanan atların sahiplerine Türkiye’nin farklı bölgelerinde tatil hediye edildi.

Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show 4. kez kapılarını açtı. Özel gösteriler ve farklı etkinliklere sahne olan fuar kapsamında, 2. Türkiye At Güzellik Yarışması da ziyaretçilere görsel bir şölen yaşattı. EKO Fuarcılık organizasyonunda gerçekleşen yarışmaya 7 at katıldı.

İlki 2014 yılındaki EQUIST Fuarı’nda gerçekleşen güzellik yarışmasının bu yılki jürisinde at yetiştiricisi ve Türkiye Jokey Kulübü üyesi Hakan Yücetürk, at yetiştiricisi Fuat Kuçani ve atçılık camiasının tanınmış isimlerinden Asuman Dizdar yer aldı. Yarışmada puanlamalarda atların eşgal diye tanımlanan boyun, beden, bacak ölçülerinin altın orana yakınlığına dikkat edildi. Atların duruşu, dengeleri, kuvveti, gözleri, bakışları, hareketleri ve tüy rengi değerlendirildi. Kafa, boyun, omuz, bacak, sırt, bel ve kalça ölçülerine de bakıldı.

Atlar yarışmaya hazırlık aşamasında yeleleri ve kuyrukları özel saç açıcı spreylerle tarandı. Tüyleri özel olarak tımarlandı. Toynakları özel koyu renk cilalarla boyandı.

Jüri üyelerini etkilemeye çalışan atlardan Mehmet Emin Demirkapu’nun atı Deli Ünveren 1. seçildi. 6 yaşındaki kır at jüriden toplam 37 puan aldı.
Yarışmada ikinciliği ve üçüncülüğü ise Ethem Türk’ün sahip olduğu doru renkli Anadolu Hisarı isimli at kazandı. 6 yaşındaki Anadolu Hisarı jüriden toplam 29 puan aldı. Yarışmanın 3.’sü ise al renkli Buharalı oldu. 4 yaşındaki Anadolu Hisarı ise jüriden toplam 26 puan aldı.
Yarışmada 1. olan atın sahibine Antalya Side Ramda Resort’ta üç gece 4 günlük tatil ve gidiş dönüş uçak bileti, 2.’ye Land Rover Discovery modelini 2 günlük sürüş keyfi, 3.’ye ise Sultanahmet Sura Hotel’de 1 gecelik konaklama hediye edildi.

Önceki İçerikİşte Şenol Güneş gerçekleri…
Sonraki İçerikDev final öncesi tüm detaylar burada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz