Spor basınının duayen ismi ve TMOK Fair Play Komitesi Başkanı Erdoğan Arıpınar, İBB Spor İstanbul’un başına atanan İzzet Renay Onur’a önerilerde bulundu:

Spor İstanbul’un kaderi ne olacak?

İstanbul 18 Milyona kadar nüfusu barındıran dünyanın dev metropollerinden birisi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise ilk planda bu kentten sorumlu. Bugüne kadar gelen başkanların tarihine bakanlar, kentin su sorunundan, elektrik, trafik sorununa kadar bir çok sorununa çare bulan yönetimler görürler. Son dönemlerde İBB’nin Mehmet Atalay’ın attığı adımla kentin spor sorununa yaklaşımına şahit oluyoruz. Bir şirket olarak İBB bünyesinde yer alan bugünkü adıyla Spor İstanbul; yalnız Maraton İstanbul ile değil, tesisleri ve organizasyonları ile; bugün Boydak’ı Türkiye’ye yeniden kazandıran Alpaslan Baki Ertekin’le başlayan, İsmail Özbayraktar’la devam eden başarılı bir çalışma grafiğine sahiptir. Şimdi, yeni başkan İzzet Renay Onur’a bu başarıları devam ettirmesi için 80 yıllık bir tecrübe ile söyleyelim:

Eski kadrolarda yer alan parti konusu düşünülmeden görev yapan ekiplerdeki başarılı arkadaşlardan yararlanın. Özelikle basın ve halkla ilişkilerde hizmet veren uzman Çağatay Çıtlak gibi isimlerden yararlanın, bir mühendis olarak tezgahta yetişen, tecrübeye sahip olanların değerini bilirsiniz. Bugüne kadar yapılanları inceleyin ve İstanbula öyle hizmet edin. Spor başka alanlara benzemediğini ancak sporu yaşayanlar bilir. Başarı yalnız sizin değil, hepimizin, İstanbul’un ve ülke sporunun olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here