Galatasaray’ın eski yöneticilerinden hukukçu Mehmet Helvacı, UEFA tarafından yaptırımların yeniden incelenmesi konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Helvacı, “Galatasaray’ın dosyasının incelenmesi sonucu dört karar çıkabilir. Şimdiki haliyle onaylanabilir, değişebilir ya da iptal olur en son ihtimal karar geri kurula dönebilir. Sistem kendi kendine değerlendiriyor olabilir. Bu durum bir tek Galatasaray’a uygulanıyor olması beni düşündürüyor” dedi.

Helvacı, “İnsanın aklına çeşitli durumlar geliyor Milan’ın şikayet ettiği gibi ama bunun olacağını düşünmüyorum. Türkiye’de tüm kulüplerin durumu aynı. Hak ettiği başarıyı gölgelemeye çalışmak doğru bir tutum olmaz. Türkiye’den birilerinin Şampiyonlar Ligi’ne katılmaması için Galatasaray’ı şikâyet ettikleri şeklinde bir duyum almadım. Ama bu türden duyumları yönetim incelemeli. Şu anda ben bu türden duyumlarla ilgili değerlendirme yapacak pozisyonda değilim. Böyle bir duyum almadım. Galatasaray’ın başarısı Türkiye’nin başarısı. Galatasaraylıların bu konuda çalışma yapması lazım” şeklinde konuştu.

Önceki İçerikBu Cüneyt Çakır çok farklı! Fehmi Özgüler, Nijerya- Arjantin maçındaki performansını yazdı
Sonraki İçerikTSYD Yaz Okulu başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz